ChatGPT Üniversitede Öğretim Üyesi Olacak

ChatGPT Enterprise

ChatGPT üniversitedelerde kullanımına açılacak ve ABD‘de öğretim üyesi olarak görev yapacak.

ChatGPT Üniversitede Öğretim Üyesi Olacak

ChatGPT’nin kullanımı son zamanlarda eğitim dünyasına da dahil olmuş durumda. Birçok öğrenci ödevlerini ve sınavlarını yapay zeka kullanarak çözdürürken eğitim öğretim açısından da tartışma konusu oldu. ABD’deki bir üniversite eğitimlerine ChatGPT’yi dahil edeceğini resmi olarak açıkladı.

Arizona Eyalet Üniversitesi (ASU) OpenAI ile yapay zeka eğitiminde ortak rol alacağını ifade etti. Buna göre üniversite GPT-4 dil modelini baz alan asistanın sınıf eğitiminde aktif olarak kullanılmasına imkan veren önemli adımlar atacak.

Arizona Eyalet Üniversitesi ChatGPT Enterprise’ı Kullanarak Üretken Yapay Zekayı Keşfeden İlk Üniversite Olacak

Anlaşma ile Arizona Eyalet Üniversitesi ChatGPT Enterprise sistemine erişim sağlayarak eğitimde üretken yapay zekayı keşfeden ilk üniversite olacak. ASU öğretim üyeleri öğrenci başarısını artırmak ve yenilikçi araştırmalar yapmak amacıyla ChatGPT Enterprise’ı kullanma hakkına sahip olacak.

Konu ile ilgili bilgi veren Arizona Eyalet Üniversitesi Bilgi İşlem Müdürü Lev Gonick binlerce öğrencinin bulunduğu sınıflarda eğitimlerin GPT-4 desteğiyle yürütüleceğinin altını çizdi. ChatGPT kullanarak kişiselleştirilmiş bir öğretim üyesi yaratılacağının altı çizildi.

Öğrencilerin de ChatGPT Enterprise’a Erişim İmkanı Olacak

Arizona Eyalet Üniversitesi Başkanı Michael Crow ise yapay zekanın öğrencilerin ders materyallerini daha iyi anlamasına ve daha hızlı öğrenmesine yardımcı olacağını ifade edildi. Öğrencilerin de ChatGPT Enterprise’a erişim imkanı olacak.

Birkaç gün önce OpenAI’nin COO’su Nat McLaughlin ChatGPT Enterprise’ın 150 binden fazla kurumda ve işletmede kullanıldığını belirtti. Ortaklığın bir parçası olarak OpenAI Arizona Eyalet Üniversitesi’nden alınan verilerin gizli kalacağını ve yapay zeka eğitiminde kullanılmayacağının altı çizildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir