İnsanların meslek seçimlerinde en önemli etken yaptıkları iş konusunda yetenekleri olup olmaması ya da bu işten mutlu olup olmaması değildir. Günümüzde insanların meslek seçimindeki en önemli etken yıllık kazançlarıdır. İnsanlar hangi mesleği seçerlerse çok daha fazla kazanabilecekleri düşünerek hareket etmektedirler. Bu yüzden oyunculuğa olan rağbet geçmişe göre çok fazladır. Oyuncuların yıllık kazançlarının çok fazla olmasının yanı sıra işin içerisine ün ve şöhrette eklenince bu alan pek çok kişi tarafından arzulanır hale gelmiştir. Özellikle magazinin çok güzel bir hayat olarak lanse ettiği oyunculuk, insanların iştahını kabartmaktadır. Bu yüzden pek çok insan kendisini kabul edecek bir cast ajansı bulma peşindedir.

Cast ajansı bulup, kaydolanların pek çoğu ya da neredeyse tamamı setlere sadece figüran olarak çağırıldıkları için hayal kırıklığı yaşamaktadır. Hayallerini kurduğu mesleği sadece ucundan koklayabilen bu insanların yaşadığı haya kırıklığı pek çoğunun bu meslekten vazgeçmesine ve daha gerçekçi hayaller kurmaya başlamasına neden olmaktadır. Cast ajansu başvuru yapılarak girilebilecek bir yer değildir. Cast ajansına adınızı yazdırarak, sadece setlerde figüran olmanızın önünü açabilirsiniz. Ancak sektöre yıllarını vermiş ve kendi oyuncularını da yetiştirerek sektöre katkıda bulunmaya çalışan Tümay Özokur gibi bir cast ajansı sayesinde verilen atölye eğitimleri ile bu alanda kalıcı bir başarı elde edebilirsiniz. Aksi takdirde gelip geçici bir yüz olarak kalırsınız. Sektörün en iyi cast ajansı dahi isminizi alsa yeterince yeteneğiniz ve eğitiminiz yoksa, oyunculuk yapmanız imkansız olacaktır.

Oyunculuk yapabilmeniz için sadece cast ajansı kaydınızın bulunması yeterli değildir. Bunun yanında kendinizi oyunculuk alanında geliştirmeli ve drama eğitimi gibi çeşitli eğitimleri almanız gerekmektedir. Ancak başarılı bir eğitim döneminin ardından istediğiniz yerlere gelme gibi bir şansınız doğabilir. Özellikle sevdiğiniz ve hayranı olduğunuz oyuncuların hayat hikayelerine bakacak olursanız, işin içerisinde ya büyük bir yetenek ya da çok büyüm bir azim olduğunu göreceksiniz. Bu alanda başarılı olmak ve kalıcılığı sağlayabilmek için en iyi cast ajansına kayıt olmaya çalışmaktansa, yılmadan kendinizi geliştirmeye çalışmalısınız. Ancak o zaman istenilen düzeyde başarıyı sağlayabilirsiniz.