Call of Duty Xbox Game Pass’e Geliyor

Call of Duty Xbox Game Pass

Teknoloji devi Microsoft abonelik hizmetini büyütmeyi hedeflediğini gösteren bir adım attı ve Call of Duty oyununu Xbox Game Pass‘e getireceğini resmi olarak açıkladı.

Call of Duty Xbox Game Pass’e Geliyor

Microsoft firması Activision Blizzard şirketini satın aldığından itibaren günümüze Call of Duty gibi büyük yapımların geleceği hakkında konuşmadı. Aksiyon / nişancı serisinin Xbox Game Pass’e ne zaman geleceği de büyük bir tartışma konusuydu. Ancak Microsoft firması son sızıntılardan sonra Call of Duty: Black Ops 6 için Xbox Game Pass müjdesini resmi olarak verdi.

Microsoft şirketi Call of Duty: Black Ops 6’nın ilk günden Xbox Game Pass kütüphanesine ekleneceğini açıkladı. Bazı Xbox kullanıcılarına bildirim gönderilmesine rağmen resmi açıklamanın daha sonra yapıldığının altını çizelim.

Call of Duty: Black Ops 6 Fragmanı Oyunun Nasıl Olacağını Gözler Önüne Sermişti

Black Ops 6 oyununun Xbox Game Pass’e eklenmesi bir süredir tartışma konusu haline gelmişti. Yeni alınan karar aksiyon serisi için büyük bir değişimi ifade ediyor. Activision Blizzard firması kısa bir süre önce yayınladığı Call of Duty: Black Ops 6 fragmanı ile oyunun nasıl olacağını gözler önüne sermişti.

Yapımda Bill Clinton, George H.W. Bush, Saddam Hüseyin ve Margaret Thatcher gibi gerçek karakterler yer alıyor. Fragman oyunun 1990’lı yılların başındaki Körfez Savaşı’nı konu alıyor. Oyun Xbox Games Showcase etkinliğinde resmiyet kazanacak.

Microsoft Yaptığı Bu Hamle İle Abone Sayısını Artırmayı Amaçlıyor

Xbox Game Pass’in abone sayısını artırmak için uğraşan firma bu yılın başlarında 34 milyon aboneye ulaştıklarını belirtmişti. Microsoft iddialara göre sadece Black Ops 6 için daha pahalı bir Xbox Game Pass aboneliği sunabilir.

Microsoft şirketi geçen yılın sonlarında Activision Blizzard’ı satın almıştı. Firmanın oyunlarını Xbox Game Pass’a yavaş yavaş ekliyor. Şu an kütüphanede halihazırda sunulan tek oyunun Diablo 4 olduğunu belirtelim. Call of Duty: Black Ops 6’nın büyük bir yenilik olduğunun altını çizelim.

Call of Duty: Black Ops 6 Fragman Video

Call of Duty’nin resmi Youtube hesabında yayınlanan fragman videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir