Call of Duty The Board Game Duyuruldu

Call of Duty The Board Game

Activision ile Arcane Wonders işbirliğiyle geliştirilen Call of Duty The Board Game oyunu duyuruldu.

Call of Duty The Board Game Duyuruldu

Call of Duty Modern Warfare 2 oyunu ile eski popülerliğini daha da artıran kazanan Activision şirketi daha arcade denilebilecek düzeyde olan bu oyunun ardından bir de strateji severleri kazanmayı amaçlıyor. Son yapılan duyuruda Call of Duty The Board Game resmiyet kazandırdı.

Firmanın paylaştığı fragmana göre Call of Duty The Board Game yapımı Activision ile Arcane Wonders işbirliğiyle gelecek. 2024’de piyasaya sürülmesi hedeflenen oyun Call of Duty karakterler ile ve temalarında geçen bir masa oyunu olacak.

Önümüzdeki Yazın Sonunda Kickstarter Başlayacak

Strateji severlerin merakla beklediği oyun için önümüzdeki yazın sonunda Kickstarter başlayacak. Kickstarter genelde bağımsız yapımcılar için kullanılmaktadır. Yapımcılar ortaya koydukları ürünün devamını yapabilmek için oyunculardan bağış toplar ve böylece gerekli olan sermayeye ulaşılır. Call of Duty masa oyununun Activision şirketinin desteği ile yapıldığı dikkate alınırsa bu durum biraz ilginç. Fakat çoğu masa oyununda Kickstarter desteği olduğununda altını çizelim.

Yapımcı Arcane Wonders firmasının açıklamalarına göre yapımda Ghost, Captain Price ve Soap gibi sevilen karakterlerin minyatürleri de yer alacak. Haritada geçecek olan yapımda oyuncular hareketlerini aynı anda planlayacak. Eş zamanlı strateji oyunu severleri oldukça mutlu edecek gibi gözükse de şimdilik 15 saniyelik fragman dışında bir görüntü yok.

Arcane Wonders Şirketinin Açıklaması

“Call of Duty masa oyununu deneyimlemeye hazır olun. Sevilen video oyunu serisine dayanan heyecan verici yeni bir strateji oyunu olan Call of Duty The Board Game’in yakın bir zamanda piyasaya sürüleceğini duyurduğumuz için heyecanlıyız. Taktiksel planlama, yoğun muharebe ve seriden ikonik asker ve silahların minyatürlerini içeren çarpıcı çizimlerle bu yapım kesinlikle tüm Call of Duty hayranlarını mutlu edecektir.”

Call of Duty The Board Game Video

Arcane Wonders firmasının YouTube kanalında yayınlanan resmi teaser videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir