Buzdolabının Gösterge Işığının Sürekli Yanıp Sönmesi Neden Olur? Yanıp Sönen Işık Ne Anlama Gelir?

Buzdolabı Servisi

Buzdolabı teknolojisi, modern çağ insanın hayatının vazgeçilemez parçalarından birisidir. Özellikle hayatı kolaylaştırması ve kullanıldığı her ortama kalite standartları sağlaması nedeniyle en yaygın kullanılan beyaz eşya cihazıdır. Buzdolabının bu denli hayatımızda yaygın olarak yer alması da karşılaşılan sorunların/hataların ve yanı sıra arızaların daha fazla olmasına neden olur. Nitekim Çekmeköy Bosch Servisi merkezimizde de buzdolabı arızaları ile ilgili çok sık talep alıyoruz. Bu talepler arasında da özellikle buzdolabının gösterge ışığının devam yanıp, sönmesi şikayeti gelmektedir.

Buzdolabının Gösterge Işığının Yanıp Sönmesinin Nedenleri

Yeni dönem buzdolabı cihazlarının dış kısmında kontrol veya gösterge panellerine yer veriliyor. Bu sayede herhangi bir sorun olduğunda anında buradan anlayabiliyor veya buzdolabının çalışma durumunun takibatını yapabiliyorsunuz. Buzdolabının burada bulunan gösterge ışığının yanıp sönmesi ise bir arıza yaşandığını göstermektedir. Hatta pek çok kullanıcı tarafından yapılan başlıca hatalardan birisi olan ışığın yanıp, sönmesinin göz ardı edilmesinden mutlaka kaçınmalısınız. Zira bu uyarıyı dikkate almamanız nedeniyle çok daha ciddi maliyetler oluşturacak buzdolabı arızaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Uzman Kurtköy Bosch Servisi teknikerlerimiz gösterge ışığı sürekli yanıp, sönen buzdolaplarında filtrede donma, dondurucu kapasitesinin taşılmış olması ve soğutma sistemi ile ölçüm sistemlerinde arızaların meydana gelmiş olabileceği konusunda uyarıyor. Böyle bir durumda buzdolabınızın temel fonksiyonu olan soğutma dahi sıkıntıya girecek ve buzdolabınızı kullanılamaz duruma getirecektir. Bu yüzden buzdolabınızda gösterge ışığı devamlı yanıp sönüyor ise muhakkak uzman müdahalesinden yardım almalısınız.

Buzdolabının Gösterge Işığının Yanıp Sönmesi Nasıl Kesilir?

Buzdolabınızın gösterge ışığının devamlı yanıp sönmesi gibi bir durumla karşılaştığınızda çözüm için Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimizden destek alabilirsiniz. Uzman teknikerlerimiz bu ve benzer buzdolabı sorunları konusunda hem teknik donanıma hem de tecrübeye sahiptir. Maksimum müşteri memnuniyeti odaklı hizmet yaklaşımımız ile bu sorunlardan hem kaliteli hem de ekonomik şekilde kurtulabilmenize yardımcı oluyoruz.

Uzmanlarımız buzdolabınızın alarm kısmında yer alan tuşa 10 saniye süreyle basılı tutar. Uygulanan işlem sayesinde “sergileme modu” devre dışı hale getirilir. Bu işlemden sonra buzdolabınızın tam 24 saat boyunca fişten çekili, kapalı durumda bekletilmesi sağlanır. Böylelikle uyarı ışığının yanıp, sönmesine neden olan filtredeki buzlanmanın tamamen çözülmesi sağlanır.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir