Buzdolabının Alt Kısmını Soğutamaması Arızası Neden Olur? Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmama Sorunu Nasıl Giderilir?

Buzdolabı Servisi

Buzdolabı teknolojisi sayesinde gıdaların daha uzun süre tazeliklerini koruyacak şekilde muhafazasını sağlamak mümkün oluyor. Modern toplum yaşantısı açısından bu denli önemli bir fonksiyona sahip olan buzdolabında yaşanabilecek en ufak sorun dahi ciddi problemlere mahal verebiliyor. Özellikle buzdolabı kullanımında yaygın olarak görülebilen alt kısmında soğutma yapamama problemi, çok ciddi bir problemdir. Buzdolabınızın alt kısmını soğutamaması durumunda mutlaka en kısa süre içerisinde iletişim numaralarımız üzerinden Caddebostan Siemens Servisi merkezimize başvuruda bulunarak, profesyonel destek almalısınız.

Buzdolabının Alt Kısmı Neden Soğutamaz?

Buzdolabı temel çalışma prensibi gereğince alt ve üst bölümlerden oluşur. Alt bölüm normal kullanıma hitap ederken, üst kısım ise dondurucu görevi görür. Buzdolabınızın alt kısımlarında soğutmanın verimsiz olması, içerisindeki ürünlerin zarar görmesine neden olur. Böylesine verimsiz ve temel işlevine aykırı olan bu duruma karşı mutlaka çözüm oluşturulması gerekir. Maltepe Siemens Servisi firmamız tarafından uzman ekibi ve modern altyapısıyla buzdolaplarındaki alt kısmın soğutulamaması sorunlarına hızlı ve kaliteli çözümler üretilmektedir.

Buzdolabınızın alt kısmında soğutma yapılamamasına neden olabilecek birden fazla arıza söz konusu olabilmektedir. Buzdolabınızın alt kısmının soğutulamaması fan arızası, rezistans arızası ve kapı contası sorunları nedeniyle yaşanabilmektedir. Söz konusu 3 ihtimal, buzdolaplarının alt kısımda yeterli veya hiç soğutma yapamamasının en temel nedenleridir.

Buzdolabının Alt Kısmında Soğutma Yapamaması Arızası Nasıl Çözülür?

Buzdolabının alt kısmını soğutamamasına neden olan arızalara bağlı olarak Acıbadem Siemens Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından gerçekleştirilecek müdahaleler farklılık göstermektedir. Servisimizin uzman teknikerleri, cihazınızda öncelikli olarak kapı contalarını kontrol etmektedir. Gün boyunca sık sık açıp, kapattığımız buzdolabının kapak contalarında yıpranma meydana gelir. Bu durumda buzdolabının kapısının tam kapanamamasına neden olacak şekilde tutuş sağlayamaz. Contaların arasında boşluk kalması durumunda da alt kısımda yeterli soğutma sağlanamaz.

Contaların yanı sıra buzdolabının fan arızası ve rezistans arızası nedeniyle de alt kısımda soğutma sorunlarının yaşanması söz konusu olabilir. Bu nedenle teknikerlerimiz, yanlarında bulunan gelişmiş teknik donanımlarıyla bu parçalarda da kontrollerini süratle gerçekleştirir. Böylelikle sorunun ana kaynağını tespit eder. Buzdolabınızın fanında veya rezistansında arıza olması durumunda parça değişimi gerekebilir. Bu parça değişimlerinde yalnızca orijinal yedek parça kullanımı gerçekleştiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.