Buzdolapları, günün her saatinde kesintisiz olarak çalışma gerçekleştiren ve yılın her günündeki devamlı çalışması dolayısı ile günümüzde yaşam alanlarında sıklıkla kullanılmakta olunan diğer tüm beyaz eşya ürün gruplarından tamamen farklı bir çalışma prensibine sahiptir.

Bu durumda buzdolaplarında arızalanmaların, diğer beyaz eşya ürün gruplarına göre çok daha yüksek olasılıkta oluşabilmesine yol açabiliyor. Bu yüzden de günümüzde Göztepe Arçelik Servisi merkezi tarafından buzdolaplarında yaşanabilecek her türlü arızalanmaya yönelik olarak kaliteli hizmet çözümlerini dünya standartlarında bölgesel kapsam dahilinde sunuyor. Bu şekilde buzdolaplarında görülebilen en yaygın arızalanmalardan birisi olan buzdolabının besinleri dondurması sorunu da etkin bir şekilde çözülebiliyor.

Buzdolabında bulunan tüm besin ve içeceklerin çok kısa süreler içerisinde donma seviyesine gelmesine yol açan bu probleme yönelik olarak kesinlikle profesyonel destek alınması gerekiyor. Buzdolabının alt bölümünde besinleri dondurmaya başlaması en iyi durumda kullanıcılara buzdolabında meydana gelmiş olan bir arızanın belirtileridir. Bu sebep ile 7 gün 24 saat kesintisiz olarak iletişim sağlanabilecek olan Kaynarca Arçelik Servisi merkezinin iletişim hattı üzerinden profesyonel ve kaliteli özel servis hizmetlerine başvuru gerçekleştirilebiliyor. Bölgede her zaman hazır durumda bulunan tam teşekküllü gezici servis araçlarının hızlı şekilde adrese ulaşması ile besinleri donduran buzdolabının arızasının onarımı daha hızlı şekilde yerinde müdahaleler ile gerçekleştirilebilmektedir.

Bu çerçevede de Örnek Mahallesi Arçelik Servisi merkezinin alanlarında uzman ve profesyonel seviyede deneyim sahibi olan teknik personelleri tarafından ilk olarak buzdolabının termostat parçasında kontroller gerçekleştirilmektedir. Buzdolabının termostat kontaklarının yapışık olması durumunda buzdolabı devamlı çalışma gerçekleştirir ve bunun sonucunda besinleri dondurur ki bu sorunun çözümünün sağlanabilmesi için buzdolabının termostat parçası değiştirilmektedir. Ancak sorun buradan kaynaklı değil ise buzdolabında arızanın temel parçasının belirlenebilmesi için tam donanımlı teknik ekipler tarafından gerekli olan arıza kontrolleri gerçekleştirilerek arızanın onarımı sağlanmaktadır. Bu arıza onarım uygulamalarında tamamen profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde buzdolabının onarımının uzun vadeli bir kullanım oluşturabilmesi hedefi ile günümüzde servis merkezi yetkili personelleri tarafından sadece orijinal Arçelik yedek parça ürünlerinin kullanımı gerçekleştirilerek, olası arızalanmalara karşı da değiştirilen parçaya yönelik olarak 1 yıllık garanti hizmetleri sunulmaktadır.