Bu Siteye Ulaşılamıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorununun Çözümü

Bu siteye ulaşılamıyor hatasının çözümü ve yapılması gerekenlerin detayları yazımızda.

Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorununun Çözümü

İnternet sitelerini açmaya çalışırken karşılaştığımız Bu siteye ulaşılamıyor probleminin çözümlerini sizler için derledik. Eğer siz de sabit internet ya da mobil veride erişim sorunu yaşıyorsanız, yapmanız gereken ilk çözüm DNS değiştirmektir. Bu işlem cihazınızla hedef sunucu arasındaki DNS kaynaklı yavaşlığı ya da kopukluğu ortadan kaldıracaktır.

DNS Değiştirme Nasıl Yapılır?

DNS değiştirme işlemi Windows, Android ve iPhone cihazlar için bilinen en popüler DNS sunucu adresleri, Google DNS ve OpenDNS tarafından sağlanıyor. Google DNS’e 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 adreslerinden erişebiliyor. OpenDNS’e ise 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 adresleri ile erişim yapabilirsiniz.

Windows DNS Değiştirme

Denetim Masası > Ağ ve Paylaşım Merkezi kısmından kablosuz bağlanıyorsanız Wi-Fi’yi, kablolu kullanıyorsanız Ethernet bağlantısını seçin. Özellikler’e tıklayın ve İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) butonuna tıklayın. Daha sonra “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” kısmında tercih ettiğiniz bir sunucu adresini yazın. Bizim tavsiyemiz Google DNS kullanmanız yönünde.

Android DNS Değiştirme

Cihazınızda Ayarlar’ı açın ve Wi-Fi menüsüne girin.

Daha sonra Ağ Ayarlarını Yönet’e tıklayın.

Gelişmiş seçenekleri göster seçeneğine tıkladıktan sonra çıkan menüden IP Ayarları seçeneğini Statik olarak değiştirin. İlgili bölümlere istediğiniz DNS sunucu adreslerini yazın.

iPhone DNS Değiştirme

Cihazınızdan Ayarlar’ı açın ve Wi-Fi menüsüne girin.

DNS sunucularını değiştirmek istediğiniz Wi-Fi ağının yanında bulunan mavi renkli i simgesine tıklayın.

Sayfanın en alt kısmındaki DNS’i ayarla bölümüne girin.

Mevcut DNS’i kaldırın ve Sunucu ekle’ye tıklayıp kendi DNS adresinizi yazın.

DNS değiştirme işlemi yapmanıza rağmen sorun düzelmediyse modem bağlantılarınızı kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü problem sizden de kaynaklanıyor olabilir. Bilgisayarınızı, akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi kapatıp tekrar açın. Yine de sorun düzelmiyorsa genel bir sorun olma ihtimali var. Böyle durumlarda internet servis sağlayıcınızın çağrı merkezini arayarak destek alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir