Boyalı ve Yıpranan Saçlar İçin Profesyonel Çözüm

Saçlar,kökleri deride olması nedeniyle buradan besleniyor. Ancak dış etkenler saçın yapısına zarar verebiliyor. Hem iç hem de dış etkenleri iyi belirlemek gerekiyor.

Saçlar Neden Yıpranır

Saçların yıpranma nedeni birçok farklı açıdan düşünülebilir. Örneğin boya en yaygın yıpranma nedeni olarak biliniyor. Ayrıca kötü hava koşulları, beslenme düzensizlikleri, sık şekilde saçlara yüksek ısı uygulanması gibi etkenler de yıpranma nedenleri arasında. Bu noktada doğru ürünü bulmak kritik bir önem taşıyor. Saçın yıpranması ile doğru müdahale yapılması adına yıpranmış saçlar için şampuan bulmak gerekiyor. Bioblas markasına ait Kuru – Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Şampuan türünü deneyebilir ve bir süre kullanarak çözümü takip edebilirsiniz.

Kuru – Yıpranmış Saçlar İçin Onarıcı Şampuan Özellikleri

Yıpranmış saçlar için geliştirilen Bioblas şampuan, organik yağ bileşenleri ile dikkat çekiyor. Formülünde yer alan phytokeratin, hasar gören yerlerin onarılması için gereken proteini saç köklerine veriyor ve bu özel bileşen, saçınıza yeni bir görüntü kazandırıyor. Kaynağını bitkisel özlerden alan bu ve benzeri maddeler, saçlarınızın kökten uca keratin ile beslenmesini sağlıyor. Onarıcı, kısa sürede kuruluk giderici, nem dengeleyici etki sağlıyor. Ayrıca kuru yıpranmış saçlar  için de yumuşak bir görüntü kazandırıyor. Üründen tam verim almak için doğru kullanıma da önem vermek gerekiyor. Çünkü şampuanı kullanmak yanında doğru miktarda ve doğru biçimde sürmek de kritik bir öneme sahip.

Boya Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı

Boyalı ve yıpranmış saçlar eğer sıklık ayarlaması yapılmamışsa sorun yaratıyor. Yani boya kullanan kişilerin özellikle de açık renkte saç kullanan kişilerin renk yenileme, renk değiştirme dönemlerini iyi ayarlamaları gerekir. Sık renk değişim saçların ciddi oranda yıpranması ile sonuçlanıyor. Boyama işlemi bitmesinin ardından en az bir ay süre ile bekleme olmalıdır. Bu sürede kökleri tazelenmeye başlar ve saç beslenir. Saç boyalarının içerisinde katkı maddelerinin olduğu unutulmaması gereken bir konu ve buna yönelik önlemler almak gerekiyor. Derinin sık işleme maruz kalması, hücrelerin yenilenmesini engelliyor.

Kırıklarınızı Düzenli Aldırın

Saçlardaki yıpranmaları giermek için yapılması gereken bir diğer uygulama da kırık bölümleri düzenli olarak aldırmak, çünkü saçlarda kırıklar birikiği zaman beslenme ve yenilenme hızını yavaşlatıyor. Ayrıca saçlarınızın uzama hızı da azalıyor ve daha solgun görüntü ortaya çıkıyor. Boyalı saçlarda bu durum bir kat daha fazla görülebiliyor.

Şekillendiricilerden Uzak Durmalı

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır sorusunun en etkili yanıtlarından biri, şekillendirici gibi yüksek ısıların olduğu makineleri çok az kullanmaktan geçiyor. Çünkü yüksek ısıya maruz kalan saçlarda hızlı biçimde yıpranmalar da görülüyor. Şekillendiriciler yerine nasıl bir işlem yapılması gerektiğine gelince, doğal yollardan bunu birçok şekilde yapmak mümkün. Yani ısı olmadan saçlarınıza akşamdan işlem yaparak şekillenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun dışında fön makineleri de kullanılmaması gereken makineler arasında. Çünkü makineden çıkan sıcak hava yine saçları yıpratan öteki etkenlerden biri. Kendiliğinden kurumasını beklemek bu açıdan daha iyi bir çözüm oluyor. Tabi makine kullanmama dışında saçlara düzenli şekilde bakım yapmak da kritik bir konu. Maske, zeytinyağı gibi doğal takviyelerle daha sağlıklı köklere sahip olmak mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir