okey oyna

Botoks Uygulaması ile Çene Dolgusu Yapımı

Botoks

Son dönemde estetik ameliyatları ve botokslar popülerlik kazanmışken bunlara birde çene dolgusu eklendi. Çene oldukça önemli bir parçadır, direk yüzün şeklini ortaya koyar ve herhangi bir çıkıklık yada simetri bozukluğu kişinin dış görünüşünü ciddi oranda etkiler. Bu yüzden, özellikle kadınlar çene dolgusuna yönelmektedir. Botoks Elazığ ile sizde hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz.

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu direk kişinin çene ve gıdı bölgesiyle ilgilidir. Altın oran denilen yüzdeki her parçanın eşit ve uyumlu olmasında çene büyük rol oynamaktadır. Gerginlik, çıkıklık, ucunun çok sivri veya düz olması, çene ucunda derin gamzelerin olması, çene ucunun geniş veya geride olması, çenenin belirsiz olması veya simetri bozuklukları estetik anlamda kötü bir görüntüye neden olur. Bu durumlarda ameliyata başvurmadan, çene dolgusu Elazığ ile kolayca istediğiniz görüntüye ulaşabilirsiniz. En kısa ve etkili çözümdür. Eğer ki çenedeki problem daha ciddiyse üst düzey cerrahi operasyonlara geçilebilir. Yani önce muayene yapılır, çenedeki durum ve seviye ölçülür, ona göre uygulamaya karar verilir.

Nasıl Yapılır?

Peki çene dolgusu nasıl yapılır? Burada bilinmesi gereken şey öncelikle uzman tarafından yapılması gerektiğidir. Çünkü herhangi bir hata kaçınılmaz olumsuzluklara yol açabilir. Muayene esnasında dolgunun ne kadar etkili olacağına bakılır, buradaki amaç tüm işlemlerin doğru ve planlı ilerleyebilmesidir.

Ardından operasyona geçilir. İlk olarak hastaya anestezi uygulanır ki hiçbir acı hissetmesin. Burada uyuşturmak için lokal anestezi sağlayan kremler kullanılır. Bu süreçte kişi ufak bir sızı bile hissetmeyecektir. Ardından enjeksiyon için özel olarak hazırlanmış dolgu maddesi eklenir, bu madde hyaluronik asitten oluşmaktadır. Hyaluronik asit kişinin kendi vücudunun ürettiği bir maddedir. Bu yüzden çenenin kabul etmeme ihtimali yoktur. Kullanılan dolgu maddesinin Sağlık Bakanlığından onaylı olması da oldukça önemlidir. Dolgu maddesi çeneye iğne yardımıyla enjekte edilir.

Çene dolgusu uygulaması çok sık tercih edilir, bu yüzden güvenirliği kanıtlanmıştır. Uygulama öncesi kişinin yüzü derinlemesine temizlenir, bu sayede çene enjeksiyon maddesini daha iyi emer, etkisi de artar. Yani hem temiz bir cilde sahip olursunuz hem de dolgunun etkisi artış gösterir. Dolgu ilk yapıldığı gün biraz yapay durabilir, ancak oturdukça doğallığı da gelecektir.

Dolguyla Alakalı Bilinmesi Gerekenler

Çene dolgusu operasyonu genel olarak çene bölgesi ve ucuna yapılır. Bu bölgeler dolguyla asla tahribata uğramaz, özellikle çene ucu çok hassas olduğu için ağrıyacağı düşünülür. Ancak önceden uyuşturulduğu için hiçbir sızı hissedilmez, günlük işlere birkaç saat içinde dönülebilir. Örneğin bir öğle yemeği saatinde dolguyu yaptırıp ardından işinize devam edebilirsiniz. Yani oldukça pratik bir uygulamadır. Fakat etkileri çok büyüktür;

 • Çenedeki yapısal bozuklukları
 • Simetri bozukluklarını düzeltir
 • Yüz simetrisini yerine oturtur

Özellikle dolgu yerine oturduktan sonra doğal oluşu nedeniyle kimse bir şey anlamayacaktır. Çene dolgusu 1-2 senelik bir kalıcılığa sahiptir, daha sonra dolgu eriyip yok olacaktır. Yani ömür boyu süren bir kalıcılığı yoktur, çünkü cerrahi işlem değildir.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çene dolgusu çok sayıda avantaja sahiptir, işte bu yüzden bu kadar sık tercih edilmektedir. Genel faydaları şu şekildedir;

 • Basit ve acısızdır
 • Birçok fiziksel estetik problemlerine karşı yapılabilir
 • Tek seansta çözüm getirir
 • Yüz şeklinize uygun bir çeneye sahip olmanızı sağlar
 • İşlemlerden sonra kızarıklık, morarma veya şişlik oluşmaz
 • Çene hatlarının belirginleşmesini sağlar, bu sayede kişinin daha genç görünmesine neden olur
 • Hastanede yatma gerektirmez
 • Yüze daha hoş bir görünüm kazandırır
 974 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir