Siyah beyaz ekran rengi ile oldukça dikkat çeken akıllı telefon BllocZero18 tanıtıldı. Cihazın tüm detayları ve satış fiyatı haberimizde.

BllocZero18 Teknik Özellikleri

Akıllı telefon sektöründe markasından pek söz ettirmeyen Blloc firması yeni akıllı telefonu BllocZero18 modeline resmiyet kazandırdı. Cihaz güç tasarrufu, yazılım ve donanım sadeliği ile ön plana çıkıyor.

Firma yeni cihazında ekranın renkli olmasının göz sağlığını etkilemesine ve aşırı şarj tüketimine neden olmasına farklı bir ekran tasarımı ile çözüm bulmuş. Akıllı telefonda bulunan ekran siyah beyaz arayüze sahip. Bu sayede ekrana bakarken hem gözler daha az yorulacak, hem de güç tüketimi çok daha aza indirgenecek. Bunu yaparken akıllı telefonun tasarımdan da ödün verilmediği görülüyor.

Artık neredeyse her şeyin renkli olduğu dijital dünyamızda BllocZero18’de genelde siyah beyaz görünecek. Renkli görmek isteyen kullanıcı parmağını parmak izi okuyucuya dokundurarak ekranı anlık olarak renkli yapabilecek. Parmağını parmak izi okuyucudan çektiği anda ise ekran tekrar siyah beyaz olacak.

Akıllı telefonda Full HD+ çözünürlüğünde 1000:1 kontrast oranına sahip 5.5 inçlik LCD ekran yer alıyor.

Cihaz ortalamanın üzerinde bir donanıma sahip. Akıllı telefon gücünü Helio P23 yongasından alıyor. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanının bulunduğu cihazın batarya kapasitesi ise 3.100 mAh.

3.5 mm ses jakı ve 1 adet USB Type-C portunun yer aldığı akıllı telefon Android 8.1 işletim sistemi ile kutudan çıkıyor.

BllocZero18 Fiyatı

Cihazın satış fiyatı 359 Euro.