Uzun zamandır merakla beklenen ve dedikodulara konu olan BlackBerry KEYone resmi olarak tanıtıldı. Daha önce Mercury kod adı ile duyduğumuz akıllı telefon tam teşeküllü QWERTY klavye ile geliyor.

BlackBerry KEYone dedikoduların ardından nihayet resmi olarak tanıtıldı. QWERTY klavyeli akıllı telefon, bugüne kadar şirketin ürettiği en yüksek kapasiteli pile sahip akıllı telefon.

BlackBerry KEYone Özellikleri

İlk bakışta bir BlackBerry klasiği olan QWERTY klavyesi ile dikkat çeken cihaz, boşluk tuşunda parmak izi sensörü bulunduran ilk akıllı telefon. Ayrıca klavyedeki farklı tuşlara farklı işlevler de atanabiliyor.

Akıllı telefonu rakiplerinden ayıran bir diğer özellik ise güvenlik. Cihazda özelleştirilmiş haliyle daha güvenli işletim sistemi, işlemciye eklenen güvenlik anahtarları ve ön yüklü DTEK güvenlik uygulaması yer alıyor.

TCL tarafından tasarlanan cihaz yumuşak dokulu arka yüzeyi ve metal çerçeveleri ile karizmatik bir görünüme sahip. 4.5 inç boyutlu ekranda 1.620 x 1.080 çözünürlük sunan cihaz, gücünü Snapdragon 625 işlemcisinden alıyor. Ayrıca cihazda 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı, microSD kart desteği ve Android 7.1 Nougat işletim sistemi yer alıyor.

Sony IMX378 sensör kullanan F/2.0 diyafram değerine sahip 12 megapiksel arka kameranın yanı sıra 8 MP’lik selfie kamerası mevcut. 3.505 mAh kapasiteli bataryaya sahip olan akıllı telefon Quick Charge 3.0 desteği ile geliyor.

BlackBerry KEYone Çıkış Tarihi

Bölge bölge satışına başlanacak olan akıllı telefon Nisan ayı itibarıyla birçok pazarda yer alacak.

BlackBerry KEYone Fiyatı

ABD: 550 Dolar

Avrupa: 600 Euro

Birleşik Krallık: 500 Sterlin