Bioxcin ile Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış mevsimi yaklaştıkça saçlara kış bakımı hazırlıkları da tüm hızıyla sürüyor. Bioxcin’den kış aylarında saç bakımı nasıl yapılır, kışın saç dökülmesi nasıl engellenir ve daha birçok sorunun yanıtını öğrendik ve sizler için haberimizde derledik…

Bakımlı ve güçlü saçlara sahip olmak istesek de bazen bu mümkün olmayabiliyor. Mevsimlerin değişmesi dahi saçların yapısını ciddi oranda etkiliyor. Yazın deniz havuz ve güneş üçlüsü arasında ihmal ettiğimiz saçlarımız kırılıyor ve zayıflıyor. Hava koşullarının daha da kötüleştiği kış ayında ise saçlara kış bakımını ihmal etmemek gerekiyor. Çünkü, yazın kuruyan ve kırılan saçlar nem istiyor. Kışın ise nemsiz ve kuru kalan saçlarda saç dökülmesi şikayeti ile karşı karşıya kalabiliyoruz. İşte tüm bu sebeplerden ötürü Bioxcin, mevsime göre doğru saç bakımı hakkında önemli bilgiler verdiği bu içerikte kışın erkek saç bakımı nasıl olmalıdır, seboreik dermatit ve saç dökülmesi kışın nasıl çözülür gibi birçok sorunun da yanıtını veriyor.

Doğru Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç, kış mevsiminde daha da hassaslaşır ve çevresel faktörlere daha açık hale gelir. Saçı fazla yıkamak da dolayısı ile saçın kurumasına neden olur ve kışın bunu yapmak saçınız için yapabileceğiniz en kötü şeydir. Kış aylarında doğru saç bakımı yapmak istiyorsanız 3 günde 1 saçınızı yıkamanız en doğru seçenek olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken ise, saçı sıcak suyla yıkamaktan kaçınmak olmalıdır. Saç diplerinde yer alan asit, koruyucu lipit tabakayı erişebileceğinden saçınızı sıcak suyla yıkamaktan kaçınmalısınız.

Kışın nemsiz ve vitaminsiz kalan saçlar için E, B ve D vitamini içeren destekleri kullanmaya gayret etmelisiniz. Saç dökülmesi şikayeti ile karşı karşıyaysanız dermatoloji uzmanının önereceği biotin, çinko, selenyum içeren ilaçları da kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Kışın saçlarınıza bakım yapmak istiyorsanız A, C ve B12 vitaminiyle hazırladığınız maskeyi haftada 1 olmak üzere kullanabilirsiniz. Ancak, eğer ki egzama vb. gibi saç ve deri hastalıklarınız söz konusu ise bu maskeyi uygulamadan önce dermatoloğunuzla görüşmenizde fayda var.

Saçlarını Önemseyen Erkeklere Kışın Erkek Saç Bakımı Önerileri Bioxcin’den!

Soğuk hava ve rüzgar sebebiyle daha çok kuruyan saçların neme ve vitamine ihtiyacı varır. Nemsiz kalan saçları korumak içinse eşarp takmak ve bere kullanmak ise çare değil. Saç dökülmesi şikayetlerine sunduğu çözüm önerileriyle herkesin beğenisini toplayan Bioxcin’de kışın saç dökülmesini engelleyen saç dökülmesi karşıtı şampuan var. Erkek ya da kadın için ortak üretilen bu şampuan ile hem kadınların hem de erkeklerin saçları kışın bile canlı ve parlak görünüyor.

Her banyoya girdiğinizde saçlarınızı Bioxcin serisinden size en uygun olanı ile yıkayın ve daha sonra nem terapileri ile saçlarınızı besleyin. Kısa bir süre sonra kışın rüzgar ve hava faktörleri saçınızda etkisini yitirecek ve kış aylarında dahi saçlarınızı daima korumayı başarabileceksiniz.

Seboreik dermatit gibi hastalıklara da ürettiği formüllerle iyi gelen Bioxcin ürünleriyle kış aylarında saç bakımınızı yapmanız için Bioxcin’in resmi sitesini ziyaret edebilir ve ürünleri detaylarıyla birlikte inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.