Binance Rusya’dan Çekiliyor

Binance

Dünyanın en büyük kripto borsası konumuna olan Binance tüm varlıklarını satıp Rusya pazarından çekilme kararı aldı.

Binance Rusya’dan Çekiliyor

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance dikkat çeken bir kararla gündeme geldi. Binance’ın yaptığı açıklamaya göre firma tüm varlıklarını satarak Rusya pazarından çekilme kararı aldı.

Kripto para borsasında oldukça önemli bir konuma sahip olan Binance’ın açıklaması firmanın Twitter hesabından geldi. Açıklamada Binance’ın Rusya’daki varlıklarının tamamının kripto borsası CommEX’e satılması konusunda anlaşma sağlandığı ifade edildi.

Çıkış Süreci 1 Yılda Tamamlanacak

Firmanın Rusya’dan da tam anlamı ile çıkacağı ifadesi de var. Binance Rus kullanıcılar için herhangi bir sorun oluşmaması için çıkış sürecinin bir yıl süreceğin de altı çizildi. Firma böylece Rus kullanıcıların bir sorun yaşamasının önüne geçmiş olacak.

Binance bundan sonra mevcut olarak faaliyetlerini devam ettirdiği 100’ün üzerindeki diğer ülkelere odaklanacak. Binance Baş Uyum Görevlisi (CCO) Noah Perlman açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Geleceğe baktığımızda Rusya’da faaliyet göstermenin Binance’nin uyumluluk stratejisi ile uyumlu olmadığı görülüyor.”

Yaptırımlar Nedeniyle Rusya’daki Kripto Para Faaliyetleri Artış Gösteriyordu

Batı ülkelerinin yaptırımları nedeniyle Rusya’daki kripto para faaliyetleri son dönemlerde artış gösteriyordu. Bunun üzerine firmanın bu yaptırımı Rusya üzerinde çeşitli kısıtlamalara gitti. Ayrıca Binance ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun açtığı dava ile uğraşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir