Dünyanın en eski bisiklet üreticisi olan Edoardo Bianchi tarafından piyasaya sürülen bianchi bisiklet modelleri, 1885’de hayatımıza girmiş olmasına rağmen hala en fazla tercih edilen bisiklet markası olmaya devam etmektedir.

Dağ, yarış, doğa ve şehir içi kullanıma uygun çeşitlerde üretilen bianchi bisikletler, günümüze kadar korumayı başardığı şöhreti sayesinde çocukların da en birincil karne hediyesi isteği olmaya devam etmektedir. Kalın ve dişli tekerlekleri, düz gidonları, amortisörlü maşaları ve yüksek dayanımlı kadroları ile son zamanların en popüler bisiklet gurubu içerisinde yer alan Bianchi dağ bisikletleri, üretim amacına uygun olarak patika ve bozuk yollarda dahi sorunsuzca ilerlemenizi sağlayarak beklentilerinizi karşılamayı başarmaktadır. Aslında her türlü kullanım amacına uygun olarak üretilen bianchi bisikletler, şehir içi kullanıma da uygundurlar. Bu bisikletler ile doğa ile iç içe bir haftasonu kaçamağı yapabilir, şehir içi bisiklet yollarında güveli ve sorunsuz bir biçimde gezintiler yapabilirsiniz.

Bianchi bisikletleri diğer bisiklet modellerinden ayıran en büyük özelliği ergonomik olmasıdır. Çünkü bianchi bisiklet modellerini kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Çelik, alüminyum ve karbon fiber olarak üretilen çeşitlerinin hepsi de kullanım kolaylığına sahip olan ürünlerdir. Hem kalitesi, hem de marka bazında sürücülere verdiği güven sayesinde yüz yıllardır tercih edilen bianchi bisikletler, hiç şüphe yok ki zirvedeki yerini korumaya daha uzun yıllar boyunca devam edecektir.