BB OS, iOS ve Android platformlarında bulunan anlık mesajlaşma uygulaması BlackBerry Messenger’ın Temmuz ayında Windows Phone’a geleceği açıklandı.

BlackBerry’nin sadece kendi cihazlarına sunmuş olduğu BlackBerry Messenger uygulaması geçtiğimiz yılın Eylül ayında iOS ve Android platformlarına da gelmişti. BBM’in farklı platformlara gelmesi doğal olarak BlackBerry’nin kullanıcı sayısını arttırmıştı.

Anlık mesajlaşma uygulamasını gösterilen yoğun ilgiden dolayı yeni özellikler ile neredeyse her ay güncelleyen BlackBerry, son güncelleme ile arama yapabilme özelliğini de uygulamasına kazandırmıştı. Gelişmiş seçenekler sunan ve BB OS, iOS ve Android’te bulunan BBM’in Windows Phone’a ne zaman geleceği merak konusu olmuştu.

blackberry-messenger-1

BBM Temmuz ayında Windows Phone’a geliyor

BlackBerry’nin CEO’su John Chen’in 2015 yılının ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladığı toplantıda BBM’in Temmuz ayında Windows Phone Mağaza’daki yerini alacağını açıklayarak bu merakları gidermiş oldu.

Kullanıcıların telefon numaralarına gerek kalmadan PIN adı verilen sistem ile anlık mesajlaşmasına imkan sağlayan BlackBerry Messenger’ın Windows Phone’a gelmesi bakalım firmanın bu alandaki başarısını arttırabilecek mi?

Kaynak: ShiftDelete