Son dönemde bayan giyim sitelerinin hızla artmasıyla birlikte bayan giyim modasında da çeşitli değişiklikler başladı. Özelliklede elbise modelleri hızlı bir değişim içerisine girdi. Bunun başlıca sebebi ise çok fazla giyim sitesinin açılması ve bayan giyim sitelerinin aralarındaki rekabet ile daha farklı ürünler tasarlama çabasına girişmelerinden dolayıdır. Bu rekabetten dolayı elbise modelleri çok fazla çeşit kazandı. Sektöre yeni bayan giyim markaları da katılınca elbise pazarı çok daha ateşlenmeye başladı.

Bayan giyim sektörüne yeni bayan giyim markalarının katılması en çokta tüketicinin işine yaradı. Artık çok daha fazla elbise modeline ulaşabiliyorlar ve bunların içerisinden kendilerine uygun olan modelleri bulmaları daha da kolaylaşıyor. Özellikle bayan giyim sitelerinin bu denli hızlı bir şekilde artış göstermesi ucuz bayan giyim ürünlerinin daha rahat bulunmasına imkan sağladı. Özellikle kadınların internet üzerinden alışveriş yapmakta sorun yaşamamaları ve online alışveriş yapmayı tercih etmeleri bayan giyim sitelerinin daha da güçlenmelerine ve bayan giyim sitelerinin artmasına yol açtı. Bayan giyim kapıda öde seçeneği sayesinde daha da gelişecek gibi duruyor. Bu sitelerde bunun gibi alışverişin kolaylaştıracak imkanlar arttıkça kadınlarda buraları daha çok kullanmaya başlayacaklardır.

Bayan giyim sektörünün en kült parçası olan elbise ve abiye elbise modelleri kadınların en çok tercih ettiği giyim parçaları olarak karşımıza çıkıyor. Bu ürünlerin bu kadar çok tercih edilmesinin altında yatan sebeplerin başında kadınların şıklıklarına verdikleri önem yatıyor. Özellikle şıklık için tercih edilen elbise modelleri, çeşitli fiyat seçenekleri olduğu içinde sıklıkla tercih edilmektedir. Ucuz bayan giyim alanında dahi bulunabilecek elbise modelleri her bütçeye hitap ettiği için kadınlar tarafından çokça tercih edilmektedir.

Özellikle özel gün ve gecelerde tercih edilse de günlük giyim içinde üretilen ve satılan elbise modelleri vardır. Kadınların her dönemde giyebileceği bu elbise modelleri çok daha sade bir tasarıma sahip olduğu için daha uygun fiyatlarla alıcıyla buluşmaktadır. Bu sayede kadınların her zaman şıklıklarını koruma imkanı oluyor.