Cep telefonu uygulamaları günlük hayata entegrasyonunuzu sağlayıp sosyal medyaya bağlı kalmanızı sağlasa da, telefonunuzun bataryasını inanılmaz derecede sömürdüğü de bir gerçek.

Cep telefonu pili üreticilerinin daha uzun süre giden batarya üretememeleri üzerine uygulama üreticileri daha az pil sömüren ürünler ortaya çıkarmaya başladı. Pek tabii ki bu uygulamaların özellikleri daha az ancak işlevsellikleri hiç de kötü değil. Lite Aplications adı verilen uygulamalar telefon şarjınızın daha uzun süre gitmesini sağlıyor.

android-1

Biz de sizler için şarjınızın daha az gitmesini sağlayan 7 ayrı lite uygulamayı araştırdık. İşte o uygulamalar.

1 – Lite WebAPP for Facebookİndir

Eğer Facebook’un orijinal uygulaması telefonunuzu yavaşlatıyorsa bir de bu uygulamayı deneyin. Bu uygulama normal Facebook uygulamasıyla tamamen aynı görünmekle birlikte telefonunuzun şarjının daha uzun süre gitmesini sağlıyor.

2 – PinHog for Pinterestİndir

Telefonunuzun şarjını emen bir başka uygulama da Pinterest’tir. Ama neyse ki Pinterest için de lite uygulama bulunuyor. Bu uygulama da tıpkı diğerleri gibi bataryanızın daha uzun süre dayanmasını sağlıyor.

3 – Tweedle for Twitterİndir

Tweedle size alternatif bir Twitter platformu sunuyor. Mevcut Twitter uygulaması oldukça çok şarj harcamanıza neden olmakta. Ancak Tweedle uygulaması batarya dostu yapısıyla kullanıcıları sevindiriyor.

4 – YTMovies-LITE (YouTube Movies)İndir

Bu da Youtube için hazırlanmış bir lite uygulama. Bu uygulamayla aynen Youtube hesabınıza erişip video izleyebiliyorsunuz.

5 – PicShop Lite – Photo Editorİndir

Eğer fotoğraf editlemekle çok vakit harcıyor ve sürekli olarak bataryanız erken bitiyorsa bu uygulamayı deneyin deriz. Tıpkı diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla aynı özelliğe sahip Picshop sayesinde bataryanızın ömrü uzuyor.