Bambu Salıncak ile Keyfinize Keyif Katın

Bambu, sıcak ve nemli ülkelerde yetişen, Hint Kamışı olarak da bilinen bir bitki türüdür. Uzun ömürlü olması ve sahip olduğu özelliklerle son zamanlarda mobilya, baston, giyim sektöründe oldukça kullanılmaya başlanmıştır. 120 yıla kadar yaşandığı bilinen bambuların oldukça zahmetlide bir yetiştirme süreci vardır. Ekildikten sonra sadece 5 yıl filizlenmesi beklenir ve filizlendikten sonra da hızlı bir şekilde büyüyerek farkını gösterir. Eski zamanlardan süregelerek kullanılan bambu, ülkemize 2000’li yılların başında gelmiş ve popüler olmuştur. Sağlamlık, suya karşı dayanıklılık, kalite anlamında üstün olan bambu, en çok müzik aletleri, tekstilde ve bahçe mobilyalarında kullanılır.

Bambu Ağacının Özellikleri Nelerdir?

Bambu ağacı dayanıklılıkları, sağlam olmaları dışında çok iyi bir şekilde karbondioksit emilimi de yaparlar. Bilim dünyasının söylediği çok fazla oksijen üretimi yapan bambular, küresel ısınma sorununun da önemli derecede azaltacağını söyler. Güçlü bir köke sahip ve bu sayede erozyon içinde büyük bir yardımcıdır. Dünyanın en hızlı büyüyen bitkisi olarak bilinir. Yapılan araştırmalar ve edinilen bilgilere göre çelikten daha güçlü bir yapıya sahiptir. Bu neden her alanda kullanılması konusunda bir sorun teşkil etmez.

Bambu Ağacı Nasıl Yetişir?

Bambu ağacının her iklimde yetişen çeşidi vardı ama güneşi ve suyu çok seven bir yapıya sahiptir. Tohum şeklinde ekilen bambular, düzenli gübrelenmeli ve sulanmalıdır. Fakat filizlenmesi 5 yılı bulmaktadır. Ne kadar dayanıklı olsa da yetişme sürecinde sert rüzgardan ve soğuk havadan hemen etkilenen hassas bir yapıya da sahiptir.

Kullanım Alanları

Bambu bu kadar kullanışlı bir yapıya sahipken değerlendirmemek olmazdı. 1978 yılında kurulan firmamız Türkiye’nin en büyük bambu mobilya ve bambu oturma grupları üreten merkezi haline gelmiştir. Ülkemizde 2000’li yıllardan sonra popüler olmaya başlayan bambu yine de diğer ülkelere oranla az bir kullanım alanına sahiptir. Genelde evde süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Dayanıklılığı ile inşaat malzemesi olarak, anti bakteriyel kumaşlar ile tekstil sektöründe, sağlamlığı ile müzik aletlerinin üretilmesinde, bazı ülkelerde kağıt yapımında ve daha birçok alanda farklı amaçlarla kullanılan bambu çeşitleri mevcuttur.

Her alanda kullanılan bambular, son yıllarda görünümüyle de dikkat çekerek artık evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. İşte bu noktada sizler için vermiş olduğumuz hizmet devreye girmektedir. Üretmiş olduğumuz toptan bambu mobilya, oturma grupları, salıncaklar ve daha birçok eşya evinizin vazgeçilmez parçaları haline gelecektir. Sağlam yapılarıyla uzun yıllar boyunca kullanacağınız kaliteli mobilyalar sizlerin olacaktır. Birçok çeşit ve farklı modellerle sizlerin beğenisini kazanmak için yıllardır uğraşmaktayız. Her tip bahçeye ya da balkona istediğiniz şekilde veya modelde imkanlar sunmaktayız. Aradığınız yemek masası, salıncak ya da hayalinizde oturma grubunu sizler için tasarlıyoruz. İsterseniz mağazamızdan isterseniz internet sitemizden sipariş verebilirsiniz.

Zirve Bambu sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.