Balık Yağı Hapı Cildi Güzelleştiriyor

Telomer kısalması ve balık yağı arasında bulunan bir bağa göre omega 3 tüketenlerin daha uzun telomerlere sahip olduğu gözlenmiştir.

Omega 3 yönünden zengin bir balık tüketildiğinde kandaki kandaki omega 3 seviyesi artış gösteriyor. Vücuttaki enflamasyonu azaltmaktan, cildi güzelleştirmeye, odaklanma sürecini artırmaya ve algı düzeyini yükseltmeye, kemik yoğunluğunu güçlendirmeye kadar çok sayıda faydası bulunuyor. Düzenli olarak bu besinin alınması ile daha sağlıklı bir yaşam sürdürülebilir. Bazı ekonomik kısıtlamalar haftalık düzenli olarak balık tüketimini ne yazık ki mümkün kılmayabiliyor. Bu noktada balık yağı hapı ile vücuda omega 3 takviyesi yapılabilir.

Kalbi Korur

Hava kirliliği kalp sağlığı üzerinde olumsuz etkilere sahiptir. Yapılan bir araştırmaya göre deneklere her gün günde iki defa omega 3 takviyesi yapıldı ve bir başka gruba da takviye yapılmadan her iki grupta bir müddet kirli havaya maruz bırakıldılar. Takviye besin alanlar almayanlara göre hava kirliliğinden en az etkilenen grup olmuştur.

Kireçlenmeye Karşı Koruma Sağlar

Kobay fareleri genetik olarak kireçlenme sorunu yaşarlar. Bu farelerden denekler alınarak zengin omega 3 yağ asitleri ile beslendiler. Takviye alan kobay farelerinde almayanlara göre kireçlenme oranı % 50 azalmıştır. En iyi balık yağı hapı konusunda iddialı olan Nutraxin ürünlerin hazırlanmasında kullanılan maddelerden saklama koşullarına kadar birçok aşamaya önemle yer verir.

Yağ Yakmaya Yardımcıdır

Hem balık yağı alıp hem de diyete egzersizlerinde eklenmesi ile kişilerin özellikle bel çevresinde daha hızlı yağ yaktıkları görülebilir. Güney Avustralya Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada 12 hafta boyunca diyet yapan kişiler haftanın 3 günü orta dereceli egzersizlerle birlikte her gün omega 3 yağ asitlerini vücutlarına almışlardır. 12 hafta sonra bu kişilerin yalnızca balık yağı kullanan veya yalnızca egzersiz yapan kişilere göre daha hızlı yağ yaktıkları gözlemlenmiştir.

Hafıza ve Zekanın Güçlenmesine Yardımcıdır

En bilinen özelliği hafızayı ve zekayı güçlendirmesidir. Beyinde bulunan serebral korteks hipokampus bölümleri omega 3 yağ asitleri ile güçlenebilir. Beyindeki bahsi geçen bu bölümler hafıza ve düşünme yönünden işlevsellik gösterir. Balık yağı kullanmayanların beyinlerinin kullananların beyinlerine göre daha hızlı küçüldüğünün bilgisine ulaşılır. Üretiminden muhafaza koşullarına kadar güvenilirliğinden ödün vermeyen balık yağı markaları arasında öne çıkan Nutraxin vücudun bu yağ asitlerine duyduğu ihtiyacı günlük bazda yeterli miktarda karşılayabilir.

Kemikleri Güçlendirir

DHA yağ asitleri kemiklerin güçlenmesinde oldukça önemli olan besinlerdir. Omega 3 yağ asitleri kemik yoğunluğunu koruyor. Özellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan kemik erimesine karşı vücuda bir destekçidir.

Boy Uzamasına Destekçi

Bilhassa ergenlik dönemine kadar kullanılan balık yağları çocuklarda boy uzamasını destekleyen en önemli faktörlerden biridir. Ergenlik dönemine giren bireylerde hormonların artık yavaş çalışmaya başlaması ile boyun uzaması da yavaşlamaya başlayacaktır. Hormonların yavaşlamasından önce boy uzatma için özellikle ergenlik dönemine kadar balık yağı mutlaka düzenli kullanılmalıdır. Ergenlik döneminde de bu süreç devam edecektir. Ancak sadece biraz yavaşlaması beklenilen bir durumdur.

 472 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir