Bahar Ayına Özel Tesettür Kombinleri

Bahar aylarında tesettürlü bayanlar, kıyafet konusunda zorluk yaşayabilmektedir. Havaların değişken olması nasıl bir kombin oluşturacağı konusunda birçok kişi kararsız kalmaktadır. Bahar aylarında tesettürlü bayanlar, iki parça kıyafet kullanmaları gerekmektedir. Ayrıca tesettür giyim elbiselerinin çok kalın veya çok ince olmaması gerekmektedir. Bunun yanında trençkot, ceket gibi ürünler ile kombinler oluşturulabilir. Çok kalın olmayan hırkalar ile de çok şık kombinler yapmak mümkündür. Bu kombinler oluşturulurken, seçilen kıyafetlerin pamuklu olmasına özen gösterilmelidir. Havanın sıcaklığına göre istenildiği zaman elbise üzerine giyilen trençkot, ceket veya hırka çıkartılabilir. Bu aylarda tesettür elbiselerde canlı renklere sahip bir elbisenin üzerine mini bir ceket giymekle çok şık kombinler oluşturulabilir.

Bahar Aylarında Tesettür Elbise Seçimi Nasıl Yapılır?

Bahar aylarında havaların değişken olması nedeniyle tesettür elbise seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir.

  • Bahar ayı girdiğinde seçilen kıyafetlerin kumaşlarının pamuklu olmasına dikkat edilmelidir ve naylon içerikli kumaşların terletme riskine karşı kullanılmaması gerekmektedir.
  • Tercih edilen tesettür giyim kıyafetlerinin çok kalın veya çok ince olmamasına dikkat edilmelidir. Yani mevsimine göre tesettür kıyafetlerin alınması bu noktada çok önemlidir.
  • Bahar aylarında tesettür giyimde canlı renklerin seçilmesi, psikolojik olarak enerjinizin yüksek olmasını sağlayacaktır. Ayrıca salaş ve rahat kıyafetler kolay hareket etmenizi sağlayacağından dolayı öncelikli seçim olarak tercih edilmelidir.
  • Çiçek ve çimler üzerinde oturmayı planlıyorsanız beyaz renk pantolon ve eteklerden kaçınmak yerine altınıza bir örtü serip oturabilir böylece giyeceğiniz kıyafetlerin kirleneceğinden korkmamalısınız. 

Bahar Aylarına Uygun Kombin Önerileri

Bahar aylarının şüphesiz her zaman en trendi kıyafetleri, çiçekli canlı renklerdeki elbiselerle oluşturulan kombinlerdir. Bahar aylarında çiçekli elbisenin üzerine giyeceğiniz kot ceket ile çok şık bir kombin oluşturabilirsiniz. Son yıllarda çok sık tercih edilen ikili takımları da bahar aylarında rahat hareket edebilmek için tercih edebilirsiniz. Bahar aylarında etek, tunik veya pantolon tunik kombinleri oluşturabilirsiniz. Her yıl moda olan diğer bir ürün bol paça pantolonlardır. Bol paça pantolonları üzerlerini tunikle çok şık kombinler oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda tesettür giyimde vazgeçilmez ürünlerinden birisi de feracelerdir. tesettür ferace üzerine uygun renklerde şal veya eşarpla kolay bir şekilde kombin oluşturulabilir. Bahar aylarında kloş etekler ve deri ceketler ile şık kombinler meydana getirebilirsiniz.

 1.770 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir