okey oyna

Bağımlılık Yapan Yeni Bir Oyun: Agar.io

Son dönemin en popüler oyunlarından olan web tabanlı Agar.io oyununun nasıl oynandığını ve ipuçlarını sizler için bir araya getirdik. Agar.io oyunu hakkında tüm detaylar haberimizde.

agar-io

Konsol ve bilgisayar oyunları sunmuş olduğu grafikler ile web tabanlı oyunları ikinci plana itmeyi başarmıştı. Web tabanlı oyunların geri plana düştüğü bugünlerde Agar.io oyunu karşımıza çıktı. Sadece tarayıcı üzerinden oynanan bu Agar.io, oyun severlerin büyük beğenisini kazandı.

Mouse ve arada da olsa klavye ile oynanan Agar.io, sunmuş olduğu çoklu oyuncu desteği ile isminden söz ettiriyor. Peki Agar.io nedir? Nasıl oynanır? Püf noktaları ne? İşte bu soruları sizler için cevaplıyoruz.

Agar.io Nedir?

Agar.io tarayıcı üzerinden oynan multiplayer türünde bir oyun. Mouse ve klavye ile oynanıyor. Oyundaki amacınız; rakiplerinize yem olmadan küçük baloncukları toplayarak karakterinizi büyütmek ve sizden daha küçük olan rakipleri yemek.

Eğer karakterinizi çok büyük boyutlara ulaştırabilirseniz klavyenin boşluk tuşu ile bölünebiliyorsunuz. Eğer yine büyük boyutlara ulaşırsanız W tuşu ile rakiplerinize parça göndererek hızlı bir şekilde yiyebiliyorsunuz.

Agar.io Nasıl Oynanır?

Agar.io oyununu oynamak için buraya tıklayın ve açılan sayfada oyuna başla butonuna tıklayın. Daha sonra kendinize bir nick belirleyin ve “Select a Region” bölümünden bölgenizi seçerek oyuna dahil olun.

Oyundaki karakterinizde level sistemi olmadığı için oyunu her girişinizde karakteriniz ve nickiniz sıfırlanacak. Mouse ile üzerinde isim yazmayan küçük parçaları toplayarak büyüyün. Yeterli büyüklüğe ulaştıktan sonra sizden daha küçük üzerinde isim yazan rakiplerinize yaklaşarak onları yiyin ve gelişiminizi hızlandırın.

Oyunu bireysel oynayabileceğiniz gibi takım halinde de oynayabilirsiniz. Ancak web tabanlı olduğu için takım modu tahmin edeceğiniz gibi arkadaşlarınız ile bir araya gelip oynayabileceğiniz bir mod değil. Takım modunda sizin renginiz ile aynı olan oyuncular lider tablosunda boy gösteriyor. Aynı renkteki oyuncular topladıkları puanlar ile lider tablosundaki yerini alıyor.

Agar.io Hilesi Var mı?

Oyunun şu an için bir hilesi bulunmuyor. Ancak Reddit gibi forumlarda Cheat Engine programı ile hile yapılabildiği söyleniyor. Biz hile benzeri illegal durumlardan uzak durmak için sadece oyun hakkında sizlere ipuçları vereceğiz.

Agar.io oyununda başarılı olabilmek için öncelikle karakterinizi küçük parçacıkları yiyerek büyütün. Daha sonra sizden küçük olan rakiplerinizin peşine düşün ve onları yiyerek gelişin.

Bölünme için yeterli boyuta ulaştıktan sonra “Space” tuşu ile bölünme işlemini gerçekleştirin. Bölünme küçük rakiplerinize göre size avantaj sağlayacaktır. Peşinden koştuğunuz rakibinizi yakalayamıyorsanız “W” tuşu ile ona parçanızı göndererek yiyebilirsiniz.

Agar.io’da Türk Bayrağı Gibi Simgeler Nasıl Açılır?
Agar.io’da ülkelere göre özel simgeler bulunuyor. Bunları kullanabilmek için oyunun ilk açılışında karşınıza çıkan “Nick” bölümüne aşağıdaki kodlardan birini girerek Türk Bayrağı gibi özel simgeleri kullanabilirsiniz.

Ülke Bayrakları

argentina, australia, austria, bangladesh, belarus, belgium, bosnia, botswana, brazil, bulgaria, cambodia, canada, chile, china, croatia, denmark, estonia, european union, finland, france, german empire, germany, greece, indonesia, hong kong, hungary, imperial japan, india, indiana, iran, iraq, ireland, italy, jamaica, japan, latvia, lithuania, luxembourg, maldivas, mexico, netherlands, nigeria, north korea, norway, pakistan, peru, poland, portugal, prussia, romania, russia, scotland, sealand, south korea, spain, sweden, switzerland, taiwan, texas, thailand, tsarist russia, turkey, ukraine, united kingdom, usa.

Diğer Bonus Simgeler

2ch.hk, 4chan, 8ch, 9gag, ayy lmao, bait, cia, confederate, doge, ea, earth, facepunch, feminism, hitler, isis, kc, mars, matriarchy, moon, nazi, origin, patriarchy, pewdiepie, piccolo, prodota, qing dynasty, quebec, reddit, sanik, satanist, sir,  stalin, steam, stussy, tumblr, vinesauce, wojak, yaranaika.

Agar.io oyunu oynamak için şu bağlantıya tıklayabilirsiniz: agar.io oyna

 1.665 defa okundu

4 Yorum

  1. basit ama çok güzel bir oyun. böyle güzel bir oyundan haberdar olmamızı sağladığınız için teşekkürler.

  2. harika bir oyun. büyük balık küçük balığı yutuyor her zaman olduğu gibi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir