Düşük, az sermayeli işler dediğimizde aklımıza 3.000 TL ile 20.000 TL arasında fiyattan kurulan işler aklımıza gelmektedir.

iş fikirleri listesine baktığımızda ise bir çok iş kurma yöntemi bulunuyor. Fakat iş kurmadan önce yaşadığınız bölgeye ve el becerinize de bakmanız gerekiyor.

Çay Ocağı Tarzında Küçük Şirin Bir Mekan

Özellikle gençlere yönelik cafe türü mekanlar son zamanlarda çoğalmaya başladı. Fakat bu tür mekanlar genel olarak pahalı yerden oluşuyor. 10 masalı, renkli boyalarda süslenmiş, gençlere yönelik küçük bir çaycı açarak işe giriş yapabilirsiniz. Eski tahta sandalye ve masaları renkli renkli boyadıktan sonra farklı süslemelere yaparak gençleri mekana çekebilirsiniz. Çay çeşitleri satacağınız için sermaye olarak da fazla bir miktara gerek yoktur. Mutlaka sigara içme bölümü ve WC’si bulunmalıdır. Ortalama olarak fiyat hesaplaması yapacak olursak, 10 adet masa eski ve tahta olmalıdır, 50 adet tahta sandalye eski olmalıdır. Max. fiyat 6.000 TL tutacaktır. 1.000 TL renkli boyalar ve cila kullanılacak. 1.000 TL çay çeşitleri ve mekan süslemeye gidecek. 8.000 TL ile 10.000 TL arasında tutacaktır. Masrafı pek olmayacağı için sürümden kazanmaya çalışın.

Lise Yanında Fast – Food Dükkanı

Kendinize özel bir tat bularak lise yanında küçük bir mekan açabilirsiniz. Öğrencilerin en çok tercih ettiği yemek türü olan fast-food dükkanları çok iyi iş yapmaktadır. Kendinize has tek bir tarzda tavuk dürüm yaparak, iş kurabilirsiniz. Dürüm + ayran kampanyasıyla öğrencileri kendinize çekebilirsiniz. Bu iş sadece hafta içinde, öğle molasında zorluk çektirecektir. Diğer saatler rahat olacaksınız. Olumsuz yönlerine bakacak olursa, hafta sonu pek iş olmayabilir ve 3 aylık tatilde kazancınız dibe vurabilir. Fakat okul zamanında yaptığınız iş yeterli olacaktır.

İş fikirleri ile ilgili merak ettiğiniz her konuda https://yatirimfikirleri.com internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.