Ay’da Sonsuz Enerjili Kristal Keşfedildi

Ay

Çin Atom Enerjisi Kurumu‘nda görev yapan bilim insanları Chang’e 5 uzay aracı ile Ay‘da sonsuz enerjili yeni bir kristal keşfetti.

Chang’e 5 Uzay Aracı Ay’da Sonsuz Enerjili Kristal Keşfetti

Enerji konusu son zamanlarda dünyanın en önemli problemlerinden birisi haline geldi. Büyük firmalar bu konuda önemli yatırımlar yaparak sorunu çözmek istiyor. Tırmanışa geçen uzay madenciliği fikrinin de temelinde bu var. Bu konudaki en önemli girişimcilerden olan Çin sınırsız enerji konusunda oldukça önemli bir keşfe imza attı.

Changesite-(Y)

Ay’da Nükleer Füzyon İçin Çok Önemli Bir Bileşen Keşfedildi

Çin’in Ay’a gönderdiği uzay aracı Chang’e 5, 2020’den itibaren araştırmalarına devam ediyor. Ay’daki incelemeleri ile birçok kez önemli keşifler elde eden araç son olarak inanılması güç bir buluşa imza attı. Çin’li bilim insanları daha önce bilinmeyen bir malzemeden yapılmış farklı bir Ay kristali keşfetti.

Çin Atom Enerjisi Kurumu çok önemli bir buluşa imza attıklarını açıkladı. Changesite-(Y) ismi verilen kristalin sınırsız enerjinin anahtarı olabileceği ve üzerinde yapılan incelemelerin devam ettiği ifade edidi. Çin ayrıca Ay’da farklı bir mineral bulan 3. ülke konumuna da ulaşmış oldu.

Doğru Bir Nükleer Füzyon İle Sonsuz Enerji Elde Edilebilir

Chang'e 5

Chang’e 5 uzay aracı 2 yıldır birçok kaya örneği topladı. Araç yaklaşık 4 kilo Ay parçasını Dünya’ya incelenmesi için getirmişti. Birçoğu sıradan bir kaya olsa da aralarında ilginç bir kristal de keşfedildi. Bilim insanlarına göre bu kristal doğru bir nükleer füzyon tekniği ile sonsuz enerji‘nin kapılarını aralayabilir.

Dev firmalar ve bilim insanları sonsuz enerjinin yolunu bulabilmek için günümüze kadar birçok çalışma yaptı ve yapılamaya devam ediliyor. Nükleer füzyon bu alanda en popüler yöntemlerden birisi. Bu yöntem az atıkla sonsuz enerjiyi kullanmanın yolunu aramak için kullanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir