Otomobil sektörünün önde gelen markalarından Audi bisiklet sektörüne girmeye hazırlanıyor. Audi Sport Racing Bike özelliklerinden olduğu kadar fiyatıyla da kendisinden bahsettiriyor.

audi-sport-racing-bike

Otomobil tutkunlarını gözde markalarından olan Audi, sektörde oldukça güzel bir konuma sahip. Ancak Audi’nin bu defa haberimize konuk olmasının sebebi herhangi bir otomobil değil.

Yeni bir sektöre giriş yapmaya hazırlanan Audi, hem de oldukça iddialı bir şekilde geliyor. Fiyatıyla ve özellikleriyle dikkat çeken bisikletin fiyatı dudak uçuklatacak cinsten.

Audi Sport Racing Bike adının verildiği bisikletin gövde ağırlığı sadece 790 gram. Bisikletin toplam ağırlığı ise 5,8 kilogram olacak şekilde tasarlanmış.

Gövdesi karbon fiber malzemeden üretilen bisiklet, piyasada kullanılan bir çok cihazdan daha hafif. Ayrıca karbon fiber malzeme hafif olmasının yanında dayanıklı olmasıyla da dikkat çekiyor.

Bisikletin dikkat çeken bir diğer özelliği ise Shimano vites sistemine sahip olması. Almanya’nın en ünlü lastik ve aksesuar üreticisi Lightweight marka lastiklerin kullanıldığı bisiklette Dura Ace frenler ve İtalya’dan oldukça rahat bir sele yer alıyor.

Özellikleriyle göz dolduran bu bisikletin fiyatı ise bir çoğu kişi için oldukça abartılı gelebilir. Audi Sport Racing Bike’a sahip olmak isteyen kullanıcıların 20 bin dolardan vazgeçmeleri gerekecek.

48, 51, 54, 56 ve 58 cm boyunda gövde seçeneklerine sahip olan bisikletin sadece 50 adet üretildiğini de belirtelim. Eğer bu bisikletten alma düşünceniz varsa elinizi çabuk tutsanız iyi olur.