ATH Nedir?

ATH Kripto Para

Kripto para piyasalarında kullanılan ATH teriminin anlamı ve tüm merak edilenler yazımızda.

ATH Nedir?

Kripto paralara olan ilginin artması konu ile ilgili terimleri de merak konusu yapıyor. Bu terimleri bilmek ise piyasada yer almak isteyen yatırımcılar için önemli kolaylıklar sunuyor.

Kripto para piyasalarında birçok kavram kısaltma olarak kullanılıyor. ATH terimi de bunlardan birisi. Kripto paralarda ATH teriminin açılımı ise All Time High‘dır. Bu terimin Türkçe karşılığı ise tüm zamanların en yüksek değeri anlamına gelir. Bu ifade kripto para ile ilgili haberlerde sık sık kullanılıyor.

ATH Ne Demek?

Dünya genelinde kripto paraya olan ilgi artmaya devam ederken yeni ifadeler, kelimeler ve deyimler dahil oluyor. Kripto para ile ilgilenen yatırımcıların karşısına ATH terimi sık sık çıkıyor. Kripto paradan maddi kazanç sağlamak isteyenlerin ATH ifadesinin ne anlama geldiğini öğrenmesi gerekir. ATH belirli bir piyasada ya da borsada bir varlığın elde ettiği en yüksek fiyattır. ATH terimi kripto paraların hareketleri için kullanılıyor. En yüksek seviyeye gelen kripto para ATH oluyor. Yani kısaca kripto para ile ilgili olan birimin kendi rekoruna ulaştığı anlamına geliyor. ATH yapan bir coin’in o zamana kadar gördüğü değerlerin de üzerine çıktığı anlamına geliyor.

Kripto Paranın ATH’ye Ulaşması Ne Anlama Gelir?

Şu ana kadar kripto para ile ilgilenenler uzmanlardan bir coinin ATH olduğunu duymuştur. Bu ifade borsalarda ve kripto para piyasalarında yaygın olarak kullanılıyor. Yani kripto paranın ATH’ye dokunacağı söylendiğinde kripto paraların tüm zamanların en yüksek seviyesinde olacağı anlamına geliyor.

Kripto Paraların Değeri Neye Göre Belirleniyor?

Kripto para pazarında coinlerin değeri kullanıcılardan gelen arz / talep dengesi içinde belirleniyor. Kripto paralar da aynı şekilde bir hisse senedi ya da emtialar gibi değiş tokuş esnasında anlık arz / talep fiyatlamasından değerlenir ya da değer kaybeder. Yani kripto paralar ne kadar çok talep görürse o kadar değerlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.