okey oyna

Atari’den Yeni Oyun Konsolu: Ataribox

Atari firması tarafından geliştirilen Ataribox, modern retro görünümü ile klasikleşmiş oyunların oynanabileceği harika bir oyun konsolu olarak karşımıza çıkıyor.

Atari firmasının ilk olarak Electronic Entertainment Expo (E3) etkinliğinde bahsi geçen oyun konsolu sonunda gün ışığına çıktı.

Atari, hem yeni hem de mirasına bağlı bir ürün olması hedefi ile geliştirdiği Ataribox ile eski ve yeni hayranlarını cezbetmek niyetinde. Atari 2600’ün klasik ahşap yapısından ilham alan yeni oyun konsolu, oluklu gövdesi, göz alıcı siyahı ve cam veya tahta ön paneli ile harika bir tasarım sunuyor. Gösterge ışıkları bu bileşenler arasından parlayan Ataribox, SD kart desteği, HDMI portu ve 4 adet USB portu sunuyor. Cihazın ahşap ile siyah / kırmızı olarak 2 farklı seçeneği bulunuyor.

Günümüz içerikleri ile klasik oyunları da oyunseverlerle buluşturması planlanan Ataribox’ın günümüz içerikleri ile tam olarak neyi kastettiği ise merak konusu. Cihazub temelde NES ve SNES Classic gibi modern retro donanımda nostaljik oyunlar sunan bir oyun konsolu olarak karşımızda durduğu açık.

Atari, Ataribox’ın donanım özellikleri, çıkış tarihi, fiyatı ve oyun içerikleri konusunda şu ana kadar herhangi bir bilgi paylaşmadı. Firma, bunu kasti olarak yapmadıklarını ve Atari topluluğunun geri bildirimlerine bağlı olarak bilgileri adım adım paylaşacaklarını açıkladı.

Okey Oyna
 194 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir