Atari yepyeni bir donanımla geri dönme hazırlığında. Klasik Atari oyunlarını oynamak için yeni bir deneyim sunacak olan cihazın tüm detayları haberimizde.

Oyun dünyasının efsane markalarından olan Atari, bu kez farklı bir ürünle geri dönüyor. Atari GameBand adı verilen yeni cihaz oyunculara neler sunacak?

Atari GameBand İle Klasik Oyunlara Yeni Deneyim

Uzun zamandan sonra kendi donanımı ile oyun dünyasına dönüş yapacak olan Atari, bir konsol yerine giyilebilir cihaz sunmayı tercih etmiş gibi gözüküyor. Şirket yayımladığı tanıtımlarda bileğe takılan bir oyun aygıtına işaret ediyor.

GameBand adı verilen cihazın yeni bir teknoloji olduğu ve oyunculara klasik Atari oyunlarını tamamen yeni bir formatta oynama olanağı sunacağı ifade ediliyor. Ürünün resmi çıkışını ise 1 Şubat tarihinde yapması planlanıyor.

Daha önce sunulan GameBand cihazı ise Atari tarafından ne geleceği konusunda fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Minecraft GameBand adlı cihaz, oyunun portatif bir sürümünü ve mod başlatıcılarını barındırıyordu. Oyunu oynamak için ise bu cihaz Mac, Windows ve Linux bilgisayarlara bağlayabiliyordunuz. Ek olarak cihaz mesajlar ve animasyonlar gösteren küçük bir LED ekrana sahipti.

Atari GameBand’ın da benzer bir tak oyna sistem sunması beklenirken, cihazı yine herhangi bir bilgisayara taktığınızda klasik Atari oyunlarına erişim mümkün olabilir. Tüm detayları 1 Şubat tarihinde öğreneceğiz.