Asus‘un şık tasarımı ve kolay taşınabilir yapısı ile dikkat çeken monitörü ZenScreen incelemesi sizlerle. Monitörün tüm detayları incelememizde.

Asus ZenScreen incelememizde taşınabilir bir monitöre ihtiyaç duyan kişilere hitap eden ve şık tasarımı ve kaliteli paneli ile ön plana çıkan cihazın detaylarına yakından bakıyoruz.

Asus ZenScreen Özellikleri

Monitörün teknik özelliklerine geçmeden önce incelediğimiz modelin tam olarak MB16AC olduğunu belirtelim. Bugüne kadar gördüğümüz taşınabilir monitör modellerine oranla çok daha modern ve şık görünen Asus ZenScreen son derece kolay taşınabilir bir yapıda. En kalın noktasında 8 mm olan cihaz 780 gram ağırlığında.

Herhangi bir güç adaptörüne ihtiyaç duymadan, sadece USB Type-C kablosu ile görüntü aktaran model, 15.6 inç boyutlu ekranında Full HD çözünürlük sunuyor. Eğer USB Type-C girişiniz yoksa, kutudan çıkan çevirici yardımı ile Tip-A USB üzerinden de görüntü aktarımı mümkün. Ancak bunun için cihazınızın destek vermesi gerekmektedir.

IPS panel ile hem canlı renkler hem de geniş görüş açısı sunan monitör, sadece güneş ışığının olduğu alanlarda biraz parlama problemi yaşatıyor.

Asus’un gözleri korumayı amaçlayan Flicker Free ve mavi ışık filtresi teknolojilerini bünyesinde barındıran monitör yazılım yardımı ile dik olarak da çalışma imkanı sağlıyor.

Asus ZenScreen Artıları

Çerçevesiz tasarım

Taşınabilirlik

Görüntü kalitesi

Asus ZenScreen Eksileri

Parlak ekran güneş altında yansıma yapıyor

Her cihaz desteklemiyor

Asus ZenScreen Teknik Özellikleri

Ekran boyutu: 15.6 inç

Ekran çözünürlüğü: 1.080p Full HD

Panel: IPS

Ağırlık: 760 gram

Kalınlık: 8 mm

Maksimum parlaklık: 220 cd/㎡

Maksimum kontrast oranı: 800:1