Asus ZenBook Flip UX360UA İncelemesi

Asus‘un ikisi bir arada ultrabook modeli ZenBook Flip UX360UA incelemesi sizlerle. Cihazın tüm detayları ve güncel satış fiyatı incelememizde.

Asus ZenBook Flip UX360UA incelememizde Asus’un yeni nesil ultrabook modeline detaylı bir bakış yapıyoruz. Firmanın ZenBook ailesine dahil olan bu ürün, 360 derece ekran hareketi ile hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olabiliyor.

Asus ZenBook Flip UX360UA Özellikleri

13.9 mm ile son derece ince bir ultrabook modeli olan UX360UA, öncelikle tarzı ile ön plana çıkıyor. 321 x 219 mm en ve boy ölçülerine sahip olan ultrabook ekranını tamamen ters çevirmenize imkan sağlıyor. Sağlam menteşeler ile korunan UX360UA, 180 derece geçildiğinde klavyeyi tamamen iptal ediyor ve böylece tablet modunda hiçbir şekilde klavye sorunu yaşanmıyor.

13.3 inç LED backlit QHD+ ekrana sahip olan ultrabook 3.200 x 1.800 çözünürlük sunuyor. Tamamen dokunmatik bir yüzeye sahip olan ekran, bugüne kadarki en iyi dokunmatik panele sahip diyebiliriz. Özellikle çalışırken sizi hızlandıran dokunmatik ekran, tablet modunun da keyifli olmasını sağlıyor.

Donanım kısmında ise bizi güçlü özelliklerin beklediğini söyleyebiliriz. UX360UA modeli, Intel Core i7 6500U kullanıyor ve işlemci çekirdekleri 2.5 Ghz saat hızı ile çalışıyor. Bellek kısmında ise bizi 8 GB SDRAM karşılıyor. Intel Graphics 520 kullanan ultrabook, basit seviyede oyun oynamaya da imkan sağlıyor.

Depolama kısmında incelediğimiz modelde 512 GB SSD‘ye sahip ama notebook’u satın alırken farklı seçenekler de sunuluyor.

UX360UA’yı bir iş bilgisayarı olarak düşündüğümüz için arka aydınlatmalı çiklet klavyesi gerçekten de yazı performansınıza olumlu katkıda bulunuyor. Aralıkları geniş bu klavye hem rahat hem de tuşların basma hissiyatı son derece tatmin edici.

Touchpad verimli sayılır ama Windows PC‘ler halen bu konuda MacBook‘ların çok gerisindeler. Standart fare hareketlerini son derece rahat yapabiliyorsunuz ama gerekli çekme ve taşıma hareketlerinde zorlanmaya başlıyorsunuz. İşin sonunda dayanamayıp fare ile kullanmaya başlamanız olası. Eğer fare ile kullanıma geçerseniz, ekrandaki dokunmatik panel de sizin için ölü hale geliyor. Eğer Asus Touchpad üzerine biraz daha eğilseymiş, ortaya son derece sağlam bir Touchpad, dokunmatik panel kullanımı çıkabilirmiş. Çünkü iki özellik siz çalışırken birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar.

Son olarak Asus ZenBook Flip UX360UA 12 saat batarya ömrü vaat ediyor.

Asus ZenBook Flip UX360UA Artıları

2 in 1 ultrabook olarak son derece verimli

Kaliteli malzeme ve iyi tasarım

Dokunmatik panel son derece güzel işliyor

Asus ZenBook Flip UX360UA Eksileri

Pil ömrü vaat edilenin çok altında

Touchpad bir noktada yetersiz gelebilir

Asus ZenBook Flip UX360UA Fiyatı

Cihazın satış fiyatı seçilen özelliklere göre 3.400 TL ile 3.800 TL arasında değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.