okey oyna

Asus ZenBook 13 İncelemesi

Asus ZenBook 13 incelemesi sizlerle. Dizüstü bilgisayarın tüm detayları incelememizde.

Asus ZenBook 13 Teknik Özellikleri

Dizüstü bilgisayar sektöründe rekabet artmaya devam ediyor. Artık birbirinden ince ve küçük bilgisayarlar boylarından daha büyük işler başarıyor. Yetenekleri ile kullanıcıların gönlünü çalmak isteyen modellerden birisi de Asus ZenBook 13. A4 kağıttan daha küçük boyutları ile dikkat çeken dizüstü bilgisayarı sizler için tüm detayları ile inceledik.

Tasarımı ile oldukça dikkat çeken yetenekli dizüstü bilgisayar kendisinden beklenenleri tam olarak karşılıyor diyebiliriz.

ZenBook 13 ailesi sahip olduğu işlemciye göre farklı fiyat etiketlerine sahip. Bizim incelediğimiz 8.300 TL’lik fiyatı ile satışta olan i7 işlemcili versiyon.

Dizüstü bilgisayarın ilk olarak tasarımından bahsetmek gerekiyor. Kompakt boyutları ile ön plana çıkan cihaz çerçevesiz NanoEdge ekranı ile geliyor. 3 farklı renk seçeneğine sahip olan dizüstü bilgisayar ultra hafif yapısı ile kolaylıkla taşınabiliyor. Dünyanın en küçük dizüstü bilgisayarlarından olan ZenBook 13 önceki nesilden yüzde 13 daha küçük olması ile dikkat çekiyor.

Çerçevesiz ekranı ile daha fazla alan açan cihaz mevcut 13.3 inç dizüstü bilgisayarlardan daha küçük boyutlara sahip. Dizüstü bilgisayar ekran teknolojisi tarafında da güçlü özellikleri ile dikkat çekiyor. Göz konforunu ve renk performansını artırmak için ince ayar yapan Asus Splendid ve Asus Tru2Life Video gibi Asus teknolojileri bilgisayarda yer alıyor.

İş bilgisayarı olarak kullanıcısının tüm taleplerine karşılık verebilecek yeteneklere sahip olan cihaz hareket halindeyken bile tüm güç çalışabiliyor. Intel Core i7 işlemcinin yer aldığı dizüstü bilgisayarla video düzenlemek ya da akıcı oyunlar oynamak mümkün. Gigabit sınıfı Wi-Fi ve Asus Wi-Fi Master teknolojisi ile donatılan cihaz hem daha hızlı indirme hem de daha kararlı bağlantı performası sunuyor.

Windows 10 işletim sistemine sahip olan dizüstü bilgisayarda 8 GB RAM ve NVIDIA GeForce MX150 grafik birimi mevcut.

Batarya konusunda da oldukça iddialı olan dizüstü bilgisayarın 14 saate kadar şarj ömrü sunduğu açıklandı. Tabi bu tamamen kullanıcının kullanım şekli ile bağlantılı.

Bluetooth 5.0 bağlantı teknolojisinin yer aldığı cihazda USB 3.1 Gen 2 ve USB-C bağlantı noktaları yer alıyor. Ayrıca 1 adet USB 3.0 Type-A portu, 1 adet USB 2.0 portu, 1 adet HDMI portu ve 1 adet microSD kart okuyucu da cihazda mevcut.

Asus ZenBook 13 Fiyatı

Bizim incelediğimiz Asus ZenBook 13 modelinin satış fiyatı 8.300 TL. ZenBook 13 ailesinin fiyat aralığı 7.200 ile 9.000 TL arasında.

 373 defa okundu

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir