Asus VivoBook X512UF İncelemesi

Asus VivoBook X512UF incelemesi sizlerle. Cihazın tüm detayları incelememizde.

Asus VivoBook X512UF Teknik Özellikleri

Ultrabook standartlarında olan Asus VivoBook X512UF teknik özellikleri ile oldukça dikkat çekiyor. Kullanım kolaylığı sunan dizüstü bilgisayarı sizler için inceledik.

NanoEdge ekrana sahip olan dizüstü bilgisayarın çerçeveleri oldukça ince. Yüzde 88’lik ekran / kasa oranı sunan Asus VivoBook X512UF 15.6 inç ekrana sahip. Boyutları ile oldukça pratik bir kullanım sunan dizüstü bilgisayar aynı zamanda oldukça hafif. Bu sayede kolay taşınabiliyor ve çantada çok fazla yer kaplamıyor.

1.6 kg ağırlığında olan cihazın IPS LCD ekranı 178 derecelik bir görüş açısı sunuyor.

Hem oyun hem de profesyonel bir kullanım isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap veren dizüstü bilgisayarda harici Nvidia MX130 grafik kartı ve Intel Core i5 8250U işlemci mevcut.

4 farklı renk seçeneğine sahip olan cihazda Intel Optane bellek teknolojisi yer alıyor. Bu sayede uygulamalar hem daha hızlı yükleniyor hem de çoklu görevler daha az yükle çalışıyor. Dizüstü bilgisayarda parmak izi okuyucu da mevcut. Böylece bilgisayarı açmak için şifre girmeye gerek kalmıyor.

Cihazın özellikleri arasında USB-C bağlantı noktası dikkat çekiyor. Eski USB 2.0 bağlantılarına göre daha yüksek hızda veri aktarımı sağlayan bilgisayarda ayrıca USB 2.1 Gen 1 ve USB 2.0 bağlantı noktaları, HDMI çıkışı ve microSD kart okuyucu da yer alıyor.

Asus’un pil sağlığı şarj teknolojisi de pilin aşırı şarjdan korunmasına yardımcı oluyor. Bu özelliği sayesinde dizüstü bilgisayar daha uzun bir pil ömrü vaat ediyor. Ayrıca pil şişmesi nedeniyle oluşabilecek hasarların da üstesinden gelinmiş oluyor.

720p çözünürlük sunan dizüstü bilgisayar güç verimliliğine odaklanmış durumda. Ancak yine de 720p tek seçenek değil. İncelememzid baz aldığımız model için bu geçerli. Cihazın 1080p çözünürlük sunan versiyonları da mevcut.

Dizüstü bilgisayarda 256 GB SSD bulunuyor. Günlük işler için bu depolama alanının yeterli olduğunu söyleyebiliriz. 2 slot halinde 8 GB RAM kapasitesi bulunan dizüstü bilgisayarın RAM’lerinin çalışma hızı ise 2.400 MHz.

Asus VivoBook X512UF Fiyatı

Cihazın güncel satış fiyatı 4.220 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir