Asus ROG Zephyrus Tanıtıldı

Üstün özellikleri ve ince yapısı ile oldukça dikkat çeken Asus ROG Zephyrus tanıtıldı. Dizüstü bilgisayarın tüm detayları haberimizde.

Asus, 120 Hz ekrana ve NVIDIA GeForce GTX 1080 grafik kartına sahip olmasına rağmen, şimdiye kadarki en ince dizüstü bilgisayarı olma özelliğine sahip Asus ROG Zephyrus modelini Computex 2017 fuarında tanıttı.

Asus ROG Zephyrus Özellikleri

Asus ROG Zephyrus, 15.6 inç 1.920 x 1.080 pixel çözünürlükte 120 Hz G-Sync teknolojisi destekli mat bir ekrana sahip. USB-C Thunderbolt 3 portu sayesinde 4K 120 Hz bir monitör de kullanabilmek mümkün. Pazardaki en güçlü dizüstü bilgisayarlardan birisi olan ürünün en kalın noktası 17.9 milimetre. En ince nokta ise 16.9 milimetre. 379 x 262 x 16.9 milimetre ölçülerindeki dizüstü bilgisayar 2.2 kilogram ağırlığında.

NVIDIA’nın yeni duyurduğu Max-Q teknolojisini ardına alan ROG Zephyrus, Pascal mimarili GeForce GTX 1080 gibi bir grafik kartını bu ince yapıdaki dizüstü bilgisayarın kasasına yerleştirmeyi başarmış. Bu teknoloji ısıyı azaltmak için CPU ve GPU’nun ayarlarını ve iş yükünü getirme yeteneğine de sahip.

2.8 GHz hızında ve 6 MB L3 önbelleğe sahip Intel Core i7-7700HQ işlemciden gücünü alan ROG Zephyrus, 24 GB’a kadar DDR4 2400 MHz RAM destekliyor. 1 TB kapasiteye kadar PCIe M.2 SSD seçenekleri de mevcut.

Asus tarafından yeni Aktif Aerodinamik Sistem uygulanan dizüstü bilgisayar, bu sayede daha serin ve daha sessiz bir şekilde çalışırken performanstan da ödün vermiyor. Aero Accelerator adlı teknoloji ise sistemin hava akışı hızını ve verimliliğini artırıyor.

Asus ROG Zephyrus modelinin bir diğer dikkat çekici özelliği ise ön kısıma konumlandırılmış klavye. Klavye neredeyse dizüstü bilgisayarın en alt tarafına konumlandırılırken trackpad ise alışılmışın aksine sağ tarafa alınmış. Tabii bunda Zephyrus’un oyun odaklı Republic of Gamers ailesinin bir ferdi olmasının ve oyun oynama deneyimine olumlu yönde katkı sağlanmak istenmesinin etkisi büyük. Zaten oyuncular da bu dizüstü bilgisayarı iyi bir Asus oyuncu faresi ile eşleştireceklerdir.

Asus ROG Zephyrus dizüstü bilgisayarın çıkış tarihi ve fiyatı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir