Asus ROG Strix SCAR II ve Strix Hero II Duyuruldu

Asus yeni oyun bilgisayarları ROG Strix SCAR II ve ROG Strix Hero II modellerini duyurdu. Dizüstü bilgisayarların tüm detayları ve satış fiyatları haberimizde.

Asus ROG Strix SCAR II Teknik Özellikleri

Asus tarafından temelde birbirine çok benzeyen ancak oyun türü hedefi anlamında birbirinden farklı 2 yeni ROG dizüstü oyun bilgisayarına resmiyet kazandırıldı.

Firma Asus ROG Strix SCAR II modelinde FPS türü oyunları sevenler için WASD tuşlarını beyaz renk ile ayrıştırıyor. Aynı şekilde Asus ROG Strix Hero II modelinde ise MOBA türü hayranları için ise QWER tuşları diğerlerinden farklı yapılmış. Ayrıca Strix Scar II tahminlere göre mermilere karşı dayanıklı olsun diye kevlar ile kaplanmış gibi bir tasarımla üretilmiş. Bunun dışında 2 oyun bilgisayarı da benzer kasayı kulanıyor.

Asus ROG Strix Hero II Teknik Özellikleri

Cihazların çerçevelerinin azaltılmış 3 tarafı oldukça ince olarak tutulmuş ve web kamerası farklı bir yere konumlandırılmış olması dikkat çekiyor. Ayrıca dizüstülerin ikisi de 26 milimetre kalınlığında ve 2.4 kilogram ağırlığında.

Yeni ROG modelleri gücünü 6 çekirdekli Intel Coffee Lake Core i7-8750H veya Intel Core i5-8300H işlemcilerden alıyor. 15 inç 144 Hz 1.080p IPS seviyesi ekran ile başarılı bir görüntü deneyimi sunma iddiasındaki dizüstü bilgisayarlarda 32 GB’a kadar RAM kullanılabiliyor.

Standart olarak NVIDIA GeForce GTX 1060 grafik işlemci sunulurken Scar II modelinde GTX 1070 de seçilebiliyor. Hero II içinse 60 Hz ekran seçeneği de sunulmuş. USB-A, USB-C, Mini DisplayPort, HDMI, Ethernet, kulaklık girişi ve SD kart okuyucu ise cihazda bulunan portlardan.

Asus ROG Strix SCAR II Fiyatı

Scar II modelinin başlangıç satış fiyatı 1.999 dolar.

Asus ROG Strix Hero II Fiyatı

Hero II modelinin başlangıç satış fiyatı ise 1.699 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir