okey oyna

Asus ROG Mothership Tanıtıldı

Asus yeni oyuncu bilgisayarı ROG Mothership modelini tanıttı. Cihazın tüm detayları haberimizde.

Asus ROG Mothership Teknik Özellikleri

CES 2019 etkinliğine oyuncu bilgisayarları damgasını vurmaya devam ediyor. Acer ve Samsung’un haricinde bir başka oyuncu bilgisayarı tanıtan firma Asus oldu. Alışılmışın dışına çıkan tasarım anlayışı ile kendine hayran bırakan Asus ROG Mothership teknik özellikleri ile oldukça dikkat çekiyor.

İstenildiği zaman dizüstü veya masaüstü olarak kullanılabilen cihaz alışılmışın dışındaki tasarımı ile bambaşka bir deneyim yaşatmaya geliyor.

Hepsi bir arada bir dizüstü bilgisayar olarak tanıtılan Asus ROG Mothership, 17 inç büyüklüğündeki bir ekrana sahip. CES 2019 etkinliğinde tanıtılan oyuncu bilgisayarlarına göre ROG Mothership‘in oldukça kalın olduğunu da belirtelim.

All-in-one bilgisayarlara bambaşka bir anlam kazandıran Asus yeni nesil bilgisayarının en dikkat çeken detayı ise donanım parçalarının monitörün arkasında bulunuyor olması.

Böylece monitör ve klavyeyi birbirinden ayırarak Asus ROG Mothership‘i adeta bir masaüstü bilgisayarmış gibi kullanılabiliyor.

Tüm bunları geride bırakıp söz konusu bilgisayarın teknik özelliklerini inceleyecek olursak bizleri 4.78 GHz hızında çalışan 9. nesil Intel Core i9-8950HK işlemci karşılıyor. Bu işlemciye 64 GB‘a kadar artırılabilen DDR4 RAM eşlik ediyor.

Ayrıca 3 adet 512 GB NVMe SSD depolamaya sahip olan yeni nesil oyuncu bilgisayarında Asus, CES 2019 etkinliğinde tanıtılan NVIDIA GeForce RTX 2080 Max-Q grafik kartına yer veriyor. Cihazın Max-Q teknolojisine sahip olan RTX 2070 ve 2060’lı versiyonlarının da bulunduğunu belirtelim.

NVIDIA’nın RTX 20 serisi GPU’larına sahip olan diğer dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi, ROG Mothership‘inde G-Sync desteği ile 144 Hz’de çalışan Full HD bir ekrana sahip.

Okey Oyna
 220 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir