Asus ROG Hyperion GR701 Oyuncu Kasası Tanıtıldı

Asus ROG Hyperion GR701

Asus yeni oyuncu kasası ROG Hyperion GR701 modelini tanıttı.

Asus ROG Hyperion GR701 Teknik Özellikleri

Asus firması CES 2023 fuarında Wi-Fi 7 destekli router’lardan yeni ekran kartları ve monitörlere kadar birçok ürün ile karşımıza çıktı. Teknoloji devinin tanıtımını yaptığı ürünlerden biri de Asus ROG Hyperion GR701 isimli kule tipi oyuncu kasası oldu.

Bilgisayar toplama pazarı değişime uğradı. PC kasalarının NVIDIA GeForce RTX 4090 gibi yeni nesil ekran kartlarından her zamankinden de hızlı USB veri hızları ve şarj imkanlarına kadar tüm en yeni ve gelişmiş teknolojilere destek vermesi gerekiyor.

Asus’un geleceğin oyun sistemlerine bile hazır olacak formda hava akışı odaklı tasarladığı ROG Hyperion bileşenlerin en yüksek performanslarını sergilemesine imkan tanıyan şık ve sağlam bir kasa.

Asus ROG Hyperion GR701 Oyuncu Kasası

Yeni kasanın ilk önceliği hava akışı. Ön kısımdaki dev kanallar havanın üstteki ızgaradan geçmesini sağlıyor. Bu kanallar ve 2 adet 420 mm radyatör desteği ile kullanıcılar ister soğutma bloğu ister hepsi bir arada soğutma sistemi ya da tamamen özel bir döngü ile bileşenlerinin serin kalıp yüksek performans sergileyeceğinden emin oluyorlar.

ROG Hyperion oyuncu kasası yeni nesil bileşenlere göre tasarlandı. 12 inç E-ATX anakartlara kadar destek veren bu kasanın ön kısmında 2 adet USB 3.2 Gen 2×2 Type-C bağlantı noktası yer alıyor. Ayrıca yeni bileşenlere uygun genişleme yuvaları da sunuluyor.

Yeni ekran kartlarının serin kalmalarını sağlayan büyük soğutma blokları ile performansta üst düzey seviyelere ulaşıyor. Hyperion da ROG Strix GeForce RTX 4090 gibi en büyük ekran kartlarının bile sığabileceği kadar geniş bir iç hacim var.

Tüm Ekran Kartlarını Kolaylıkla Monte Etmek Mümkün

Asus ROG Hyperion GR701

460 mm genişliğe kadar yatay ya da 130 mm yüksekliğe kadar dikey mevcut ve gelecekteki ekran kartlarını bu kasaya monte etmek mümkün. Yerleşik çift yönlü ekran kartı sabitleyici ise kartın ne kadar büyük olursa olsun her iki yönde de kaymasını önlüyor ve sistemin kablo düzenine de yardımcı oluyor.

Kullanıcıların kabloları yan panelin arkasına sıkıştırıp kapanmasını ummasına artık gerek yok. Asus anakartın arkasına 34 mm’lik bir kablo alanını yerleştirmiş. Arka kısımda uzanan birden fazla tüp ve geniş panel cırt cırtlı kablo kelepçeleri ile her şeyin düzenli bir şekilde durmasını sağlanıyor.

Yarı saydam akrilik kapı ile kullanıcılar arka paneli yerleştirmeden de tüm kabloları kapalı bir alanda tutabiliyorlar. Bu özellik ayrıca ısı dağıtımı için daha fazla alana imkan sağlıyor. Yerleşik ARGB kontrolücüsü tüm Asus Aura Sync cihazlarını bağlamaya imkan sunan bir yere sahip. Bu kısım 8 adede kadar ARGB cihazına ve 6 adede kadar PWM fanına destek sunuyor.

Kendi Bilgisayarını Toplamak İsteyenler İçin Tasarlandı

Hyperion devasa boyutlarda olmadan da geniş alan sunan çok işlevli bir oyuncu kasası. Küçük ayrıntılar Hyperion’u bir üst düzeye taşıyor. Sistem toplayan kullanıcılar genelde fazla vidaları kablo kelepçelerini ve PCIe yuva kapaklarını başka bir kutuda saklamak zorunda kalır.

Bu sayede ihtiyaç duyduklarında bu parçaları bulabilecekleri bir yer olsun isterler. ROG Hyperion’un alt tarafında aksesuarlar, vidalar ve küçük bir tornavida için küçük bir çekmece konumlandırılmış. Kasanın yan panelleri hiçbir alete ihtiyaç bırakmıyor.

Güç kaynağının koruma parçasındaki deliklerin boyutu ise hem hava akışı sağlayacak hem de vidaların düşmesini önleyecek formda tasarlanmış. Kasada ayrıca Asus ROG Thor’un OLED paneli için bir açıklık da bulunuyor. Bu sayede güç tüketimi her an görülebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir