Assassin’s Creed Jade’nin Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Assassin's Creed Jade

Ubisoft şirketinin geliştirdiği ve mobil platformu için önemli çalışmalar yaptığı Assassin’s Creed Jade oyununun ilk resmi oynanış fragmanı yayınlandı.

Assassin’s Creed Jade Yeni Oynanış Fragmanı

Assassin’s Creed denildiğinde her ne kadar akla ilk olarak en yakında çıkacak olan Assassin’s Creed Mirage gelse de birkaç ay önce Ubisoft firması seri için ne kadar büyük planları olduğunu açıklamıştı. Bu projedeki oyunlardan birisi de mobil için geliştirilen Assassin’s Creed Jade.

Assassin’s Creed Jade hala kapalı beta testinde ara sahneler eksik ve ilk oyuncu testinden gelen geri bildirimler uygulanmamış. Ancak Ubisoft şirketinin satış rekorları kıran serisinin akıllı telefonlar için akıllıca yapılmış bir uyarlaması olarak beklentiyi aşacak gibi görünüyor.

Genshin Impact gibi diğer akıllı telefon krallarında olduğu gibi Jade’in de ücretsiz olarak piyasaya sürülmesi ve her 3 ayda bir içeriği ve oyunun daha fazla alanının yine ücretsiz olarak eklenmesi amaçlanıyor. Ayrıca gerçek parayla satın alınabilecek isteğe göre kozmetikler de sunulacak.

Assassin’s Creed Jade 3. yüzyıl Antik Çin’i merkezine alıyor olsa da oyunda Antik Yunan’a gidip Kassandra ile de etkileşime girebileceğimiz ifade edildi. Ayrıca başka diyarlara da gidilebileceği belirtildi.

Grafikler Mobil Bir Oyun İçin Oldukça İyi Düzeyde

Oyunun grafikleri mobil bir oyun için oldukça iyi. Bu nedenle oynamak için kesinlikle bir amiral gemisi telefona ihtiyaç olacak. Oynanış açısından da klasik tırmanma, suikast yapma ve RPG stili seviye temelli dövüş sisteminin haricinde çömelme, ıslık çalma, çalılara ve samanlıklara sığınma gibi gizlilik yetenekleri de sunuluyor.

Yani tam anlamıyla mobil için geliştirilmiş Assassin’s Creed Odyssey diyebiliriz Jade için. Baş yapımcı Andrei Chan’ın açıklamalarına göre ilk kapalı beta testinden alınan geri bildirimler mevcut. Amerikan dili kötü tepkilere yol açtığı için oyunun diyalogları daha fazla Çin etkisi içerecek şekilde yeniden işlenecek.

Andrei Chan yaptığı açıklamada “Assassin’s Creed dünyasının özgürlüğüne sadık kalırken Çin kültürüne ve tarihine çok saygılı olmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Assassin’s Creed Jade Çıkış Tarihi

Assassin’s Creed Jade’in şimdilik çıkış tarihi resmi olarak açıklanmadı ancak Android ve iPhone cihazlar için 2024 yılında çıkması bekleniyor.

Assassin’s Creed Jade Oynanış Fragmanı

Assassin’s Creed Jade oyununun resmi oynanış fragmanını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir