Assassin’s Creed Codename Red Çıkış Tarihi Açıklandı

Assassin's Creed Codename Red

Ubisoft firmasının merakla beklenen Assassin’s Creed Codename Red oyununun çıkış tarihi resmi olarak açıklandı.

Assassin’s Creed Codename Red Çıkış Tarihi Açıklandı

Oyun pazarının ünlü şirketi Ubisoft‘un hem geliştirici hem de yayıncısı olduğu Assassin’s Creed yapımı hiç şüphesiz en sevilen oyun serilerinden birisi konumunda. Geçen yıl piyasaya sürülen oyundan sonra yeni bir oyun daha gelmesi merakla bekleniyor. Assassin’s Creed Codename Red isimli bu oyunun çıkış tarihi resmileşti.

Assassin’s Creed serisinin son oyunu olan Assassin’s Creed Mirage yapımı 2023 yılının Ekim ayında piyasaya sürülmüştü. 9. yüzyıl Bağdat’ında geçen yapım oyuncuların büyük beğenisini almıştı. Bu yapımı Assassin’s Creed Codename Red takip edecek. Peki oyun resmi olarak ne zaman çıkacak?

Yeni Oyun 2025’de Piyasaya Sürülecek

Ubisoft firması yeni mali raporunu açıkladı. Bu rapordaki finansal veriler bir yana Assassin’s Creed: Codename Red oyununun 2025 yılında piyasaya sürüleceği bilgisi de yer alıyor. Birkaç hafta önce yaşanan sızıntıda yeni oyunun 2024 yılı Kasım ayında duyurulacağı iddia edilmişti.

Hikaye olarak feodal Japonya döneminde geçmesi beklenen Assassin’s Creed Codename Red yapımı 2024 yılının en çok ses getiren oyunu olacak. Jonathan Dumont‘un liderliğindeki Ubisoft Quebec stüdyosunun geliştirdiği oyun merakla bekleniyor.

Project Obsidian Olarak Bilinen Ancak Hakkında Çok Fazla Detay Olmayan Bir Proje Daha Var

Bu rapor haricinde daha önce ortaya çıkan bilgilere göre Project Obsidian olarak bilinen ancak hakkında çok fazla detay olmayan bir proje daha var. Ayrıca Assassin’s Creed Black Flag için Remake çıkacağı da biliniyor. Remake oyunda aynı hikaye işlenilecek. Gemi ve tırmanış mekaniklerinde ise değişikler olacak. Hatta oyunculara daha fazla özelleştirme imkanı sunulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir