Arçelik Çamaşır Makineleri Arızaları

Arçelik Çamaşır makineleri arızaları arasında sıkça rastlanan arızalardan biri deterjan konulan bölümden yıkama aşamasında deterjan alınmaması, ya da yumuşatıcı bölmesinden yumuşatıcıyı tam olarak almamasıdır. Bu sorun genellikle yumuşatıcı bölümündeki kapak ve deliğin tıkanmasından meydana gelebilir. Çıkarıp, iyice temizlemeniz ve ardından tekrar çalıştırmanız önerilir. Eğer sorun devam eder ise yetkili servis çağırmanız gerekebilir. Bir diğeri ise su alma hizasında deterjan almıyorsa, deterjan kutusu su ayar klapesi bozulmuş olabilir ve ayarlanması gerekebilir. Bir diğer sık rastlanan sorunlardan biri de, çamaşır makinasının çamaşırları yırtmasıdır. Bu sorun genellikle çamaşır makinası kazanından kaynaklanır. Ataşehir Arçelik Servisi sizlere bütün beyaz eşya, klima ve kombi cihazları arızaları için 1 yıl garantili servis hizmeti sunuyor.

arcelik

Çamaşır makinası kazanındaki delikler dışa dönmüş olabilir ya da lastikle tambur arasında deformeye dayalı boşlıklar meydana gelmiş olabilir. Bunu test etmek için elinize ince bayan çoraplarından alın ve kazanı çepeçevre elinizle gezin, zaten takılan dışa çıkmış bir delik çoraba takılacaktır. Böylece sorunu anlamış olacaksınız. Arçelik çamaşır makineleri arızalarıolarak makinanın altından su kaçırma sorunu da sıklıkla karşılaşılan durumlardan biridir. Bu durumda giriş ve tahliye hortumları kontrole dilmelidir. Bu hortumların yerinden çıkması suyu dışarı akıtmasına sebep olabilir. Eğer sorun borulardan değil ise, kapı körüklü contası bozulmuş olabilir, bu conta değiştirilir ise sorun ortadan kalkacaktır. Eğer bu sorunlar da yok ise, ya kazan delinmiştir ya da rezistans yerinden oynamıştır. Bu durumda rezistans ya da kazan değiştirilmelidir. Çamaşır makinesi arızlarında tercih edebileceğiniz bir adres de Ümrraniye Arçelik servisi olmalıdır.

Arçelik çamaşır makineleri arızaları olarak sıkça karşılaşılan bir diğer sıkıntı ise, makinanın sıkma yaparken, sarsılmasıdır. Eğer yerinde denge problemi yoksa sarsıntı yaşanmaması gerekir, eğer sarsıntı yaşanıyor ise, makine ayaklarına bakınız taşıyıcı dengesi zamanla deforme olmuş olabilir. Eğer taşıyıcı ayaklarında bir sorun yok ise, yüksek ihtimalle amortisör arızalanmış ya da bağlantı cıvataları gevşemiş olabilir. Bu durumda amortisör ya da bağlantı cıvataları değiştirilir, cıvatalar gevşemiş ise sıkılır ya da yeni bir cıvata veya amortisör takılır. Böylece çamaşır makinası eski performansında çalışmaya devam eder. Bu tarz sorunlar için, Kadıköy Arçelik servisi arayınız ve gerekli bilgiyi veriniz. Akabinde tamir işlemi gerçekleştirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.