Apple’dan Katlanabilir MacBook Pro Geliyor

Apple Katlanabilir MacBook Pro

Sızdırılan bilgilere göre Apple katlanabilir MacBook Pro için çalışmalara başlamış.

Apple’dan Katlanabilir MacBook Pro Geliyor

Lenovo ve Asus‘tan sonra Apple da katlanabilir dizüstü bilgisayar pazarı için çalışmalara başladı. The Elec sitesinde yayınlanan habere göre Apple katlanabilir MacBook Pro ve katlanabilir iPad geliştiriyor.

Teknoloji devi Apple kullanıcılarına yalnızca iPhone ve Watch serilerinde OLED ekran sunuyor. Yayınlanan rapora göre firma 2024’de OLED ekranlı iPad modelini duyuracak. Samsung Display ve LG Display‘den tedarik edilecek olan ekranlar katlanabilir modellerde de yer alacak.

AR-GE Süreci Devam Ediyor

20 inç ekran boyutunda olacağı ifade edilen yeni MacBook Pro katlandığında 15.3 inç ekran boyutunda olacak. Şimdilik AR-GE sürecinde olduğu açıklanan cihazın fiziksel klavye ile gelip gelmeyeceği belli değil. Analistler Asus Zenbook Fold serisindeki gibi harici klavyeye yer verileceğini tahmin ediyorlar.

iPad Mini serisinin yerine geçeceği tahmin edilen yeni katlanabilir tablet modeli 10 inç ekrana sahip. Sızdırılan bilgilere göre firma OLED ekranlı yeni iPad’i 2024’de kullanıcılara sunacak.

Katlanabilir MacBook Pro M3 İşlemci İle Gelecek

Daha önce 2025 yılında piyasaya sürüleceği iddia edilen OLED MacBook Pro’nun da 2026’da piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Her iki modelde de Apple’ın M serisi işlemcileri bulunuyor. Katlanabilir iPad’in M2 işlemci ile MacBook Pro’nun ise M3 işlemci ile duyurulacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir