Apple‘ın yeni nesil akıllı saati Watch Series 3 incelemesi sizlerle. Cihazın tüm detayları incelememizde.

Apple Watch Series 3 incelememizde yeni nesil akıllı saatin tüm detaylarını sizler için inceledik.

Apple Watch Series 3 Teknik Özellikleri

LTE özelliği ile daha önceki modellerden ayrılan yeni nesil akıllı saat yine de Apple Watch 2 ile aynı tasarım çizgilerini taşıyor. Yine 38 mm ve 42 mm kasa boyutları sunulurken önceki nesillere ait kordon ve kayışları kullanmaya devam etmek mümkün. Cihazın yeni ve kırmızı yüzeye sahip Digital Crown bileşeni akıllı saatin LTE kablosuz çipe sahip olduğunun fark edilmesini sağlıyor.

Yeni 2 çekirdekli işlemci ile Siri daha hızlı hale geldi ve artık akıllı saat üzerinden konuşmak mümkün. Wi-Fi ve Bluetooth için ise yeni W2 çipine yer verilmiş. Apple Watch artık altimetre özelliğine de sahip. Mobil veri bağlantısı için yeni bütünleşik elektronik sim kullanıldığı belirtiliyor. Ekran LTE ve UMTS anteni olarak görev yapıyor.

Akıllı saatin Amerika Birleşik Devletleri‘nde sunduğu LTE desteği ve elektronik sim desteği ülkemizde olmadığı için kullanılamıyor ancak BTK‘nın bu konudaki çalışmaları devam ediyor. İlerleyen dönemde e-sim desteği Türkiye‘de de kullanıma açılacak.

Egzersizler için yanınızda olacak destek sağlayan cihazı yerleşik GPS, geliştirilmiş kalp atış hızı sensörü, 50 metre suya dayanıklı tasarım ve güncellenen kapsamlı antrenman uygulaması ile kolunuzdan hiç çıkarmak istemeyeceksiniz gibi gözüküyor.