Apple AirTags Geliyor

Apple AirTags

Geçen yıl ortaya çıkan bir raporda Apple AirTags isimli aksesuar için çalışmaların başladığı belirtilmişti. Apple AirTags eşyaları kaybetmemenizi ve daha kolay bulmanızı sağlayan bir takip aksesuarı.

Apple AirTags Destek Videosunda Ortaya Çıktı

Bisiklet ve sırt çantası gibi eşyalara yerleştirilebilen bu aksesuarla konumlarını görmek mümkün olacak. Tahmin edilebileceği gibi bu aksesuarın sürekli internet veya GPS bağlantısı olmayacak. Ancak sahibini uyaracak. Örneğin AirTags olan bir çantanın yanından uzaklaşıldığında uyarı alınacak.

Apple AirTags

iOS 13 kaynak kodlarında tespit edilen bu özellik hakkında son zamanlarda yeni bir gelişme ortaya çıkmamıştı. Apple’ın “iPhone’unuzu nasıl silersiniz?” başlıklı bir destek videosunda ayarlar menüsünde AirTags ile ilgili bir seçeneğin olduğu ortaya çıktı. Bu özellik fark edildikten kısa bir süre sonra Apple videoyu kaldırdı.

Çevrimdışı bulmayı etkinleştirmenin, iPhone’u ve AirTags’leri kablosuz veya hücresel bir ağa bağlı olmadan bulmayı sağlayacağı belirtiliyor. Apple’ın hali hazırda Bluetooth sinyalleri ile cihazların bulunmasını mümkün hale getirdiğini göz önünde bulundurursak, bu aksesuarda benzer bir çalışma sistemi olacak diyebiliriz. iPhone 11 ile hayatımıza giren U1 yongası bu cihazda da bulunacak.

Apple’ın bu aksesuarı ne zaman satışa çıkaracağı şimdilik belli değil. Haziran ayında internet üzerinden yapılacak olan WWDC 2020’de tanıtılma ihtimali var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir