Apple AirPods İncelemesi

Merakla beklenen Apple AirPods incelemesi sizlerle. Apple‘ın yüksek fiyatı ile dikkat çeken kablosuz kulaklığı ile ilgili tüm detaylar incelememizde.

Apple AirPods incelememizde Apple’ın fiyatı ile çok tartışılan kablosuz kulaklığının tüm detayalarını sizler için inceledik.

Apple AirPods Özellikleri

Apple’ın iPhone 7 etkinliğinde resmi olarak tanıttığı AirPods kablosuz kulaklıkları, EarPods ile benzer bir tasarıma sahip. Kullanım kolaylığını ön plana çıkartan kulaklıkların üzerinde hiçbir buton yer almazken özel şarj kutusu sayesinde kolayca taşınabiliyor. Herhangi bir kurulum gerektirmeyen AirPods kulaklıklar Apple cihazınıza yaklaştığı anda kullanıma hazır hale geliyor. Tek şarj ile 5 saat kullanım ömrü sunan AirPods, özel kutusu ile şarj olabiliyor. Bu şarj kutularının ömrü ise 24 saat.

Apple W1 adı verilen mikro işlemci, bağlantı, ses kalitesi ve güç tüketimi gibi işlevleri yerine getiriyor.

Apple AirPods Tasarımı

900 TL satış fiyatı ile dikkat çeken Apple AirPods kulaklıkları kablosuz yapısı ile dikkat çeken sadece bir tasarıma sahip. Üzerinde bulunan kapasitif butonlar ile kontrol imkanı da sunan kulaklıklar, beyaz renkli bir taşıma kutusu ile geliyor. Bu kutu taşıma işlevine ek olarak, kulaklıkların şarj edilebilmesini sağlıyor. Kutu içindeki mıknatıslı yapı da rahat bir kutulama sunuyor.

Kablosuz kulaklık küçük ve hafif yapısı ile kulaktan kolay düşecek gibi görünüyor olsa da, önemli seviyede sarsıntılara karşı daha dirençli olduğunu belirtmek gerekiyor. Yazılım entregrasyonu noktasında da ciddi avantajlar mevcut. Bağlı olduğu cihaz ile anlık olarak hem kulaklıkların hem şarj kutusunun pil kapasitesini görmek mümkün.

Apple AirPods Artıları

Şık tasarım

Kolay kullanım

İşletim sistemi bağımsız kullanım imkanı

Kolay taşıma

Apple AirPods Eksileri

Spotify gibi programlarla uyumlu değil

Apple Music yönetimi yok

Ses izolasyonu yetersiz

Yüksek fiyat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir