Antalya’daki Beş Yıldızlı Oteller Hangileridir?

Antalya 5 Yıldızlı Otel

Antalya; hiç şüphesiz Türkiye’nin en popüler turizm şehridir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin bilhassa yaz aylarında tatil için Antalya’ya geldiklerini söylemek mümkündür. Antalya’yı özel kılan çok sayıda detay bulunur. Şehirdeki gezilip görülecek yerlerin sayısı bir hayli fazladır. Bunun yanı sıra, Antalya’da Türkiye’nin başka hiçbir yerinde bulamayacağınız türden otellere rastlayabilirsiniz.

Tatil için Antalya’yı tercih ettiyseniz her şeyden önce nerede kalacağınızı kararlaştırmalısınız. Erken rezervasyon yaptırmadığınız takdirde bilhassa Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında hiçbir otelde yer bulamazsınız. Bulsanız dahi cebinizden çok yüksek ücretler çıkar. Antalya otelleri; herkesin ihtiyacına ve bütçesine uygun nitelikler taşıyor. Antalya beş yıldızlı oteller ise tahmin edebileceğiniz gibi lüks ve kaliteli hizmet sevenlere hitap ediyor.

Antalya’da Ne Yapılır?

Yolunuz Antalya’ya düştüğü takdirde ilk olarak Kaleiçi’ni gezip görmelisiniz. Burası; şehri yakından bilenlerin tahmin edebileceği üzere son derece merkezi bir nokta! Ayrıca, Antalya’nın tarihi merkezi olduğunu da söyleyebiliriz. Osmanlı döneminden kalma yapıları, kalesi ve evleri ile gören herkesi kendisine hayran bırakır. Buna ek olarak, kültürel mimarisini koruyan bir yerdir. Antalya’nın en renkli yüzü olarak da bilinen Kaleiçi; bünyesinde barındırdığı Antalya beş yıldızlı oteller ile de dikkat çeker.

Tarihi Saat Kulesi’ni daha önce duydunuz mu? Cumhuriyet Caddesi’nde yer alan bu kulenin manzarasına kesinlikle hayran kalacaksınız. Antalya’nın simgesel yapılarından birisi oluşuyla dikkat çeker. Yalnızca bu sebep bile ziyaret edilmesi adına yeterlidir. Antalya denildiği zaman aklınıza yalnızca deniz, kum ve güneş üçlüsü gelmemeli! Bu şehrin tarihi yapılarına da hayran olacaksınız. Onlardan birisi de Likya Yolu! Burası; üç bin yılı aşkın tarihiyle dikkat çeker. Bu yol üzerinde yapacağınız güzel bir yürüyüşün ardından iyi ki buraya gelmişim diyeceksiniz.

Atatürk Kültür Parkı; görür görmez hayran kalacağınız yerlerden birisi! Bu parka günün her saatinde uğrayabilirsiniz. Dört kilometre boyunca uzanan parkta yürümek size de çok iyi gelecek. Sıradan bir park olmadığını ifade edebiliriz. Yürüyüş parkurlarının yanı sıra bisiklet için ayrılmış yolları, çevresinde bulunan restoranları ve daha birçok özelliğiyle dikkat çeker.

Antalya’nın Beş Yıldızlı Otelleri

Antalya beş yıldızlı oteller; her yaştan insanın kalmak istediği konaklama seçenekleridir. Bu tür otellerde kalmak adına erken rezervasyon yaptırmalısınız. Aksi takdirde, yer bulmanız imkansız hale gelir. Takdir edersiniz ki, Antalya beş yıldızlı oteller; diğer otel seçeneklerine daha yüksek fiyatlıdır. Bu noktada, bu tür otellerde kalmak adına cebinizden ciddi bir paranın çıkacağını bilmelisiniz. En iyi Antalya beş yıldızlı oteller listesi şu şekilde özetlenebilir:

  • Lara Barut Collection
  • Concorde De Luxe Resort
  • IC Hotels Green Palace
  • Sherwood Exclusive Lara
  • Crowne Plaza Antalya
  • Limak Lara Deluxe Hotel & Resort
  • Titanic Beach Lara

Yukarıdaki Antalya beş yıldızlı oteller seçeneklerinde gönül rahatlığıyla kalabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir