Android’li İlk Uydu Telefonu: Thuraya X5-Touch

Android işletim sistemine sahip ilk uydu telefonu Thuraya X5-Touch tanıtıldı. Cihazın tüm detayları haberimizde.

Telefonların akıllanma sürecinde uydu telefonları bu güncelliği pek yaklayamamıştı. Standart bir yazılım ile gelen uydu telefonları için ilk hamle Thuraya firmasından geldi. Uydu telefonu denildiğinde ilk akla gelen firmalardan olan Thuraya, X5-Touch modeline resmiyet kazandırdı.

Thuraya X5-Touch Teknik Özellikleri

Telefon 5.2 inç büyüklüğünde dokunmatik Full HD ekrana sahip. Bu ekran çizilmelere ve darbelere karşı Corning Gorilla Glass ile korunuyor. IP67 sertifikası ile toza ve suya dayanıklı olan akıllı uydu telefonu kullanım alanı zorlu koşullar olduğu için darbelere karşı MIL standartı ile üstün koruma sağlıyor.

Uydu iletişimi yanında çift sim kart desteğine sahip olan cihaz LTE ve uydu iletişimini aynı anda gerçekleştirebiliyor. Android işletim sistemi ile dünyanın ilk akıllı uydu telefonu olma ünvanını eline alan cihazın detaylı teknik özellikleri şimdilik net olarak belli değil. Ancak bu cihazda Snapdragon 845 gibi güçlü bir donanımın yer alması beklenmiyor.

Uydu telefununda BeiDou Uydu Konumlandırma Sistemi, GPS, Wi-Fi, Bluetooth ve NFC bağlantıları mevcut. Cihazda ön ve arka kamera da yer alıyor. Fiyatı henüz açıklanmayan cihaz son kullanıcıya hitap etmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir