Android’den iPhone’a Veri Aktarma

Android iPhone Veri Aktarma

Android telefondan iPhone‘a veri aktarma işlemlerinin tüm detayları yazımızda.

Android’den iPhone’a Veri Aktarma İşlemleri

Yeni bir iPhone satın aldığınızda eski Android telefonunuzdaki bilgilerinizi yeni telefonunuza aktarmak zor bir işlem gibi gözükebilir. Bu işlem birçok kullanıcı tarafından zor olarak görülse de Move to iOS uygulaması ile yeni iPhone’ununuza verileri aktarmak çok kolay.

Veri Aktarma İçin Yapılması Gerekenler

Yeni bir iPhone’un kurulum aşamasında karşınıza bazı seçenekler geliyor. Bu seçeneklerin arasında Android telefondan verileri kopyalama seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bu seçeneği seçtikten sonra karşınıza kullanıcı sözleşmeleri çıkar ve bu sözleşmeleri kabul ettikten sonra sıradaki adım ise yeni kullanacağınız Android telefondan kod almaktır. Android telefonunuza indireceğiniz Move to iOS uygulamasına giriş yapıp, aktarıma başlamak için kodu almanız yeterli. Bu kodu iPhone’a girdikten sonra aktarım işleminin ilk adımını tamamlamış olacaksınız.

Aktarım işlemi başlamadan önce sizlere hangi verileri aktarmak istediğiniz sorulmaktadır. Buradaki seçeneklerden istediğiniz verileri seçmelisiniz. Daha sonra aktarımı başlat’a tıklamanızdan sonra aktarım başlamaktadır. Başlayan aktarımın süresi telefonlar arasında aktarılacak veri büyüklüğüne göre değişmektedir. Eğer aktaracağınız dosyaların boyutu büyükse veri aktarım süresinin de uzun sürmesi normal bir durum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir