Google Chrome ile Windows, Mac OS X ve Linux işletim sistemini kullanan cihazlarda Android uygulamalarını çalıştırabilirsiniz. Detaylar haberimizde.

android-uygulama

Daha önce Chrome OS cihazlarda çalışan Android uygulamaları görmüştük fakat ülkemizde Chrome OS pek kullanılan bir işletim sistemi olmadığı için bu haberler bizi pek heyecanlandıramamıştı. Google’ın bu hafta Chrome Web mağazasından yayınladığı Arc Welder emülatörü ile artık istediğiniz Android uygulamayı Google Chrome ile çalıştırabileceksiniz.

Android ekosistemi içinde kullanabileceğiniz bir çok güzel uygulama mevcut. Bu uygulamaları masaüstünde çalıştırmak ise gerçekten güzel bir ayrıcalık. Arc Welder uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Çok basit bir kullanıma sahip olan Arc Welder eklentisini kullanmak için istediğiniz uygulamanın Apk dosyasını indirmek yeterli. Dilediğiniz Apk dosyasını seçtikten sonra Arc Welder’ın bize sorduğu uygulamanın nasıl açılmasını istediğimize dair soruları cevaplıyor ve uygulamayı başlatıyoruz.

arc-welder

Uygulamayı ister yatay ister dikey şekilde açabilirsiniz. Çoğu masaüstü bilgisayarda ve Mac OS işletim sistemi kullanan cihazlarda dokunmatik ekran özelliği olmadığından eklenti henüz dokunmatik desteğine sahip değil. Muhtemelen bu özelliği de kısa zamanda kazanacaktır.