okey oyna

Android Uygulamalar Windows 10’da Çalıştırılabilecek

Windows 10 Android

Android uygulamalar Windows 10‘da emülatörsüz doğrudan çalıştırılabilecek.

Windows 10’da Emülatörsüz Android Deneyimi

Sızdırılan bilgilere göre Microsoft‘un Windows 10 için geliştirdiği yeni bir özellik duyuruldu. 2021 yılının başında kullanıcılara sunulacak olan bu özellik, Android için geliştirilen uygulamaların doğrudan Windows 10’da çalıştırılmasına imkan sunuyor. Böylece emülatör kullanma devri de sona ermiş olacak.

Microsoft ile ilgili sızdırdığı bilgilerle dünya çapında ünlenen gazeteci Zac Bowden, Windows 10 kullanıcılarının yüzünü güldürecek bir açıklama yaptı. Bowden’ın yaptığı açıklamalara göre Android uygulamaları bilgisayarlarda çalıştırmaya yarayan emülatör kullanımı, 2021’de sona erecek. Çünkü iddialara göre Microsoft, Android uygulamaların doğrudan Windows 10’da çalışmasını sağlayacak bir özellik üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor.

Zac Bowden’in konu ile ilgili açıklamalarında bu özelliğin nasıl çalışacağına değinmedi. Ancak bu özelliğin geliştirilme aşamasının sonlarında olduğunu ifade eden Bowden, özelliğin 2021 yılının başında Windows 10 kullanıcılarının hizmetine gireceğini ifade ediyor. Windows 10’un yeni özelliği ile ilgili detaylı bilgi almaya çalıştığını ifade eden gazeteci, yeni bilgileri paylaşmaya devam edeceğinin de altını çizdi.

Samsung marka bir akıllı telefon kullanıyorsanız, Windows 10 ile Android uygulamalarını zaten çalıştırabiliyorsunuz. İki dev firma arasındaki iş birliği anlaşması, daha özgür bir deneyim sunulmasına zaten imkan sunuyor. Yeni özellik ise bu durumu tüm Android ekosistemine genişletecek. Yani akıllı telefonunuz Oppo da olsa Xiaomi de olsa 2021’de tüm kullanıcılar Android uygulamalarını Windows 10’da çalıştırabilecekler.

Android kullanıcıları, daha önce böyle bir imkandan yeterince faydalanamıyordu. Hatta bazı kesimler, yeni bir bilgisayar satın almayı düşündüklerinde Mac‘lere de yöneliyorlardı. Ancak bu tür bir özellik ile Android kullanıcılarının Windows 10 deneyimi fazlasıyla iyileşecek. Teknoloji yazarları bu tür bir özelliğin Android kullanıcılarını PC‘lere yönlendireceğine inanıyorlar.

 769 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir