Android Telefona Nasıl Format Atılır?

Android işletim sistemli telefonlara format atma rehberini sizler için hazırladık.

Android akıllı telefonlara nasıl format atılır? Değiştirmek veya satmak istenilen bir akıllı telefonunuz varsa ya da telefonunuza format atma ihtiyacınız varsa rehberimiz size yardımcı olacaktır.

Akıllı telefonlarda format atma ihtiyacı birçok farklı nedenden dolayı olabilmektedir. Bunların başında değiştireceğiniz ya da satacağınız için akıllı telefonu sıfırlama ihtiyacı geliyor. Elden çıkaracağınız akıllı telefonda yer alan verilere başka birilerinin erişmemesi için sıfırlama işlemini yapabilirsiniz.

Bir diğer sebep ise zamanla yavaşlayan ve sorunlu çalışan akıllı telefonları daha iyi hale getirmek. Elinizdeki Android işletim sistemli akıllı telefon geçen zaman içinde yavaşlamaya ve sorunlu bir şekilde çalışmaya başlamış ise telefon sıfırlama işlemini yapabilirsiniz. Android format atma işleminin en kolay yolu ise akıllı telefonun ayarlar alanında bulunuyor.

Android işletim sistemli akıllı telefonunuzu sıfırlamadan önce dikkat etmeniz gerekenlerin başında verileri yedeklemek geliyor. Akıllı telefon sıfırlama işleminin geri dönüşü olmayacağı için yedeklenmeyen verilerinizi kaybedersiniz. Bu nedenle kaybetmek istemediğiniz tüm verilerinizi yedeklemelisiniz.

Videolarınız, fotoğraflarınız, müzikleriniz, dosyalarınız ve WhatsApp yazışmaları gibi içerikleri yedekledikten sonra Android format atma işlemine rahat bir şekilde geçebilirsiniz.

İlk olarak akıllı telefonunuzun Ayarlar menüsüne giriniz. Daha sonra Genel Yönetim veya Sıfırla seçeneğinin bulunduğu alana giriniz. Karşınıza çıkan ekranda 3 farklı sıfırlama seçeneği olacak. Bunların neyi ne kadar sıfırlayacağını açıklamalarda görebilirsiniz.

Bu alana girdikten sonra akıllı telefon sıfırlama işleminin ardından hangi hesapların silineceğini gösteren bir liste göreceksiniz. Eğer bu listedekilerden yedeklerini almadıklarınız varsa tekrar yedekleme yapabilirsiniz.

En alt kısımda yer alan Sıfırla tuşuna bastığınızda akıllı telefonunuzda bir pin, şifre veya desen varsa sizden son kez onu girmeniz istenecek. Bunu yaptıktan sonra akıllı telefonunuz ilk aldığınız günkü haline dönmek üzere kendisini temizlemeye başlayacaktır.

Zor gibi görünse de Android format atma diğer bir deyişle telefon sıfırlama işlemi bu kadar basit. Sıfırlama işlemi sırasında bir süre beklemek gerekecektir. Ayrıca Ayarlar alanının cihazdan cihaza değişkenlik göstereceğini unutmamalısınız.

Eğer sıfırlama alanını bulamazsanız ayarlar alanının üst kısmında yer alan Arama kısmına Sıfırla yazarsanız kolaylıkla aradığınızı bulabilirsiniz.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.