Google, bu ay sonu düzenleyeceği Google I/O 2015 etkinliğinde Android‘in yeni sürümü Android M‘yi tanıtacak. Yeni sürüm ile ilgili detaylar haberimizde.

android-m

Her yıl düzenlenen Google I/O etkinliği özellikle Android tutkunları tarafından yakından takip ediliyor. Google bu etkinlikte Android’in yeni sürümü, yeni cihazlarını ve yeni hizmetlerinin duyurusunu yapıyor. Firma, geçtiğimiz yıl düzenlenen Google I/O 2014 etkinliğinde de Android L‘yi tanıtmıştı.

Uzun süre test aşamasında olan Android L daha sonra Android 5.0 Lollipop olarak karşımıza çıkmıştı. Google’ın 28 Mayıs 2015 tarihinde düzenleyeceği Google I/O etkinliğinde Android’in yeni sürümünü tanıtması bekleniyordu. Bu beklentiler Google’ın, “İş için Android” güncelleme içeriğini yayınlamasıyla daha da güçlendi.

İş için Android güncellemesinde Android M işletim sisteminin adı geçiyor. Muffin veya Marshmallow ismini alması beklenen Android M hakkında henüz bilgi bulunmuyor. Ancak Google’ın Android M sürümü ile sistemde performans odaklı iyileştirmeler yapıp özellikle de RAM tüketiminde yaşanan sorunları çözmesi bekleniyor.